Mezőgazdasági vízvédelem: kötelező az adatszolgáltatás

2017. január 19. 10:01
Minden év január 1. és március 31. között kell adatot szolgáltatniuk a nitrátérzékeny területen gazdálkodóknak és állattartóknak az általuk használt területekről. Az adatszolgáltatást elektronikusan kell megtenni.

Az adatszolgáltatást az 59/2008. (IV. 29.) FVM rendelet szabályozza, amely a vizek mezőgazdasági eredetű nitrát szennyezéssel szembeni védelméhez szükséges cselekvési programról, illetve az adatszolgáltatás és nyilvántartás rendjéről szól. Az adatszolgáltatás kötelező a nitrátérzékeny területeken valamennyi mezőgazdasági tevékenységet folytató számára, így a felszín alatti vizek védelméről szóló 219/2004. (VII. 21.) kormányrendelet szerinti magánszemélyek, valamint a háztartási igényét meghaladó mértékben állattartást végző természetes és jogi személyek, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok számára területi érzékenységtől függetlenül.

Az adatszolgáltatási kötelezettséget elektronikus úton, ügyfélkapun keresztül teljesíthetik az érintettek – közölte a Földművelésügyi Minisztérium. Az adatszolgáltatáshoz szükséges adatlap a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal honlapján érhető el.

További információk elérhetőek itt: http://www.agrarszektor.hu/novenytermesztes/januar_marciusban_kell_bekuldeni_a_nitratjelentest.6676.html

agrarszektor.hu

Kapcsolódó cikkek

Jogerős fogházbüntetést kapott a munkavezető a bagaméri földomlás ügyében

2018. január 12. 08:45
Jogerősen is egy év fogházbüntetésre ítélte - két évre felfüggesztve - a Debreceni Törvényszék csütörtökön azt a férfit, aki munkáltatóként megszegte a munkavédelmi előírásokat, és egy közfoglalkoztatott meghalt, amikor ráomlott a homokfal Bagamérban, 2015 decemberében - írja az MTI.

Az Európai Bizottság bemutatja a jövőben megkötendő kereskedelmi megállapodások által a mezőgazdasági ágazatra gyakorolt hatásokkal foglalkozó tanulmányt

2016. december 08. 09:40
A gazdasági tanulmány értékes adatokkal szolgál a megkötendő kereskedelmi megállapodások lehetséges hatásairól, és igazolja a jelenleg alkalmazott uniós megközelítés: az érzékeny ágazatok következetes védelme helyességét.