Betegszabadság utáni „büntetés” – lehet ezt?

 

2026. május 13. 10:00 | # Hírek
Betegszabadság utáni „büntetés” – lehet ezt?
Betegszabadság utáni „büntetés” – lehet ezt?

Zoltán mezőgazdasági területen dolgozik. Egy sérülés miatt több hétre kiesett a munkából, orvosi papírokkal igazolva.

Amikor visszatért, alacsonyabb beosztásba helyezték, kevesebb műszakkal. Indoklás: „nem lehet rá számítani”.

Szakszervezeti jogi háttérrel kiderült: a munkáltató intézkedése sértette az egyenlő bánásmód elvét, és nem volt jogszerű a hátrányos megkülönböztetés. A beavatkozás után Zoltán visszakapta az eredeti munkakörét és a kiesett jövedelmének egy részét is.

A betegség nem hiba. És nem lehet ára annak, ha valaki meggyógyul. Ha fontos, hogy ne érjen hátrány egy nehéz élethelyzet miatt: keress bennünket, kérdezz, csatlakozz – www.medosz.hu


 


 

Kapcsolódó cikkek

 

A jogaid nem csak léteznek, hanem érvényesülnek is
A jogaid nem csak léteznek, hanem érvényesülnek is
2026. május 01. 10:00

A jogaid nem csak léteznek, hanem érvényesülnek is

# Hírek

Csapat a munkahelyen – nem csak papíron
Csapat a munkahelyen – nem csak papíron
2026. május 14. 10:00

Csapat a munkahelyen – nem csak papíron

# Hírek

A bizonytalan szerződések nem karrierút
A bizonytalan szerződések nem karrierút
2025. december 22. 15:00

A bizonytalan szerződések nem karrierút

# Hírek

 

Tartozz közénk!