620 túraajánlat és 2000 látnivaló a Természetjáró applikációban

2020. augusztus 13. 08:14
Magyarország turistatérkép-alapú, ingyenes digitális útikönyvének kínálatában, amelyet az aktív kikapcsolódást keresők számára fejlesztett a Magyar Természetjáró Szövetség, már több mint 620 túraajánlat és mintegy 2000 látnivaló ismertetője érhető el, közölték.
620 túraajánlat és 2000 látnivaló a Természetjáró applikációban

A Magyar Természetjáró Szövetség (MTSZ) 2018 decemberében jelentette meg a Természetjáró.hu mobil eszközökre optimalizált változatát, az ingyenes Természetjáró applikációt, amelyet szűk egy év alatt több mint 100 ezren töltötték le a két nagy mobil platformra, Androidra és iOS-re. Ez a szám 2020. augusztusára elérte az újabb mérföldkőnek számító 200 ezret.

A Természetjárón a felhasználók nem csupán a túraötletek között válogathatnak, hanem megismerhetik vele Magyarország természeti és kulturális örökségét is, hiszen a katalógusában kb. 2000 látnivaló részletes ismertetője szerepel: váraké, templomoké éppúgy, mint kilátóké vagy vízeséseké, de a balatoni strandok zöme sem maradt ki belőle. A kínálat folyamatosan bővül, így mostanra 627 túra között lehet válogatni a gyerekekkel is teljesíthető sétáktól és kerékpártúráktól a sportértékkel bíró útvonalakig.

A felületbe beépített túratervező révén, a jelzett turistautakat feltüntető térkép segítségével bárki megszerkesztheti a saját túráját, bárhol a világon. Az app mindezt olyan terepi funkciókkal egészíti ki, mint a tájékozódást megkönnyítő navigáció akár offline módban, vagy az útvonalrögzítés.

sokszinuvidek.24.hu

Kapcsolódó cikkek

Betiltanák a műanyag poharakat és a fültisztító pálcákat Magyarországon

2020. május 14. 07:41
Újabb egyszer használatos műanyagok betiltását javasolja az ITM.

Szükség van rá

2020. július 27. 08:10
Az erdő jóval több, mint a fák összessége. Élettér, ahol állatok és növények élnek egymással kölcsönhatásban, egyben hosszú időn átívelő kortörténet, ahogy a csemetékből koros állomány fejlődik. Az erdei ökoszisztéma fenntartásához az erdő- és vadgazdálkodás összehangolt munkájára van szükség, amelynek fontos eleme a területen élő vad állománysűrűségének felmérése és a vadlétszám szabályozása.