A KAP vidéki térségek fejlődésére gyakorolt hatásának értékelése - jelentés
Az EGSZB plenáris ülése egyhangúan elfogadta dr. Kállay Piroska 'A KAP vidéki térségek fejlődésére gyakorolt hatásának értékelése' címmel készített tájékoztató jelentését, melyet az EGSZB az Európai Bizottság felkérésére ad ki. Az anyag, egy tavaly novemberben induló tényfeltáró, tanulmányozó munka eredménye, melyben a MÉDOSZ szakmai részvétele mellett 5 ország tapasztalatait vizsgálták meg (HU, FR, IE, IT, ES).
A dokumentum konklúziója, hogy a vidékfejlesztési célokat a KAP nem képes egyedül végrehajtani, holisztikus megközelítésre, több szakpolitika bevonására van szükség., ezért egy önálló kezdeményezésű EGSZB vélemény formájában tovább folytatódik a munka.
A vélemény azért is fontos magyar szempontból, mert a közvetlenül az EB felkérésére készülő anyagokba megfogalmazott magyar vonatkozású megfontolások, üzenetek bizonyosabban eljutnak az EB illetékeseihez. Az EGSZB NAT szekción belül (mezőgazdaság, vidékfejlesztés, környezetvédelem) erős a magyar érdekérvényesítő kapacitás és szándék, az érintett tagok a jövőben minél inkább szeretnék ezt kiaknázni, továbbra is hatékonyan becsatolva a munkába a hazai agrár és egyéb szakmai szervezeteket is.
A jelentés elérhető az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság honlapján: Evaluation on the CAP's impact on territorial development of rural areas (Information report) | European Economic and Social Committee (europa.eu)
Kapcsolódó cikkek
Ebben különbözik a személyes adat és az üzleti titok védelme
A tágabb értelemben vett adatvédelem területén jelentős változások álltak be. Tavaly májusban vált alkalmazhatóvá a 2016/679. számú Általános Adatvédelmi Rendelet (GDPR), illetve nagyjából ebben az időpontban lépett hatályba az üzleti titok védelméről szóló 2018. évi LIV.tv. is. Érdemes így áttekinteni, hogy az egyes szabályok kikre vonatkoznak, és melyek a legfőbb sarokpontjai a vonatkozó szabályozásnak.