A Mol megvásárolja a Szarvasi Biogázüzemet

2023. május 26. 14:07
Az üzem évente 12,5 millió köbméter biogázt állít elő.
 
A Mol megállapodást kötött a BayWa AG-vel a Szarvasi Biogázüzem megvásárlásáról; a hulladékfeldolgozó létesítmény szerves hulladékot használ villamos energia és hő előállítására, kapcsolt energiatermeléssel, körülbelül 4 megawatt elektromos csúcskapacitással – közölte ma a Mol.
 
A Mol megvásárolja a Szarvasi Biogázüzemet
A vállalat tájékoztatása szerint az üzem évente több mint 40 ezer tonna, a régió hústermeléséből származó hulladékot dolgoz fel, és további 53 ezer tonna maradék hulladékot (például hígtrágyát és trágyát) a szomszédos állattartó és húsfeldolgozó gazdaságokból.
 
Ezen kívül mintegy 18 ezer tonna mezőgazdasági szubsztrátot használnak alapanyagként a több mint 12,5 millió köbméter biogázt előállító üzem számára.
 
Az üzem megvásárlásához a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása szükséges.
 
A közleményben hangsúlyozták: a Mol-csoport bioüzemanyag-portfóliójának bővítésére törekszik, hogy hozzájáruljon az Európai Unió megújuló energia irányelvében megfogalmazott célok eléréséhez.
Ez az akvizíció összhangban van a REPowerEU akciótervvel is, amely magas célt tűzött ki a biogáz- és metántermelésre, hogy ésszerűen növelje az Európai Unió általános energiafüggetlenségét.
 
A Mol-csoport számára a Szarvasi Biogázüzem megvásárlása lehetőség a vállalat fenntartható energiatermelési portfóliójának bővítésére.
 
Az erőmű nemcsak az egyik legnagyobb biogáztermelő kapacitással rendelkezik a kelet-közép-európai régióban, hanem egy olyan térségben helyezkedik el, ahol a Mol aktív kutatás-termelési tevékenységet folytat. Ez egyedülálló szinergiát nyújt, mivel infrastruktúrát biztosít a biogáz-létesítmények termékeinek fejlesztésére – jelezték a közleményben.
 
forrás: MTI

Kapcsolódó cikkek

Veszélyben az ivóvízkészlet

2024. augusztus 30. 14:28
Napjainkban egyre inkább felértékelődik az édesvízhiány és a vízszennyezés okozta problémák kezelése, ami a jövőben csak fokozódni fog. Jelenleg 750 millió ember nem jut tiszta ivóvízhez, és ez a szám néhány évtizeden belül hárommilliárdra emelkedhet. A probléma megoldását keresik Baján, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karán (VTK) létrejött tanszéken is.

Komor jövőkép: változatlan csapadékmennyiség, még rosszabb eloszlás

2024. augusztus 15. 16:10
A csendes nyári esők a múlté, ma már trópusi monszunokról kell beszélnünk. Erre se a talajaink, se az épített környezetünk nincsenek felkészülve.