A természet állapota az EU-ban

2020. október 22. 09:17
Ez az EU természeti állapotát leíró jelentés a madarak (2009/147 / EK) és az élőhelyek (92/43 / EGK) irányelvek szerinti tagállami jelentéseken és későbbi értékeléseken alapul.
A természet állapota az EU-ban

A természet állapota az EU-ban című jelentés (mely 2020. augusztus 20-ra készült el és 2020. október 19-én tették közzé) letölthető pdf-ben. Az állomány 52,1 MB. A 2013-2018. közötti természeti irányelvek alapján készült jelentés eredménye ez. (146 oldal, angol.)

A fő fejezetek:

- madár populáció állapota, trendjei

- élőhelyek és fajok állapota, trendjei

- nyomás (hatások) és válaszok

- a Natura 200 hálózat állapota

- az EU 2020. évi Biodiverzitás stratégiája céljainak elérése

- következtetések, kilátások

 

A jelentést írták az Európai Biodiverzitás Központ (European Topic Centre on Biological Diversity), a Nemzetközi MadárÉlet (BirdLife International) és az Európai Környezetügyi Ügynökség (European Environment Agency) munkatársai. A szerzők és a műhöz bármely módon hozzájárulók között úgy tűnik, hogy erdészek, erdőgazdálkodók nem voltak.

 

A jelentés 8. oldalát egy olyan grafika tölti ki, amelyik dióhélyban ezen az egy lapon igyekszik összefoglalni a 146 oldalas jelentést. Itt kedvező az erdőkre vonatkozó fél mondat: "Az erdők mutatják a legtöbb javuló tendenciát, a legelők és a dűnék pedig a leginkább romlanak."

 

 

Elég terjedelmes még a vezetői összefoglaló az elején és a végén a következtetések is, így ezek fordításának nem látok neki. E művet amúgy is az angolt bíróknak érdemes olvasniuk. Több helyen említik Magyarországot, érdemes benne a "Hungary"-ra rákeresni.

 

Forrás: Európai Környezetügyi Ügynökség
A hírt szerkesztette: MM

 

 

www.fataj.hu

Kapcsolódó cikkek

Tűzgyújtási tilalom az ország teljes területén

2019. március 07. 08:31
Az elmúlt időszak átlagosnál melegebb időjárása miatt már februárban elkezdődött a tavaszi erdőtűz szezon. Az elmúlt egy hétben a keleti országrészben már életbe lépett a tűzgyújtási tilalom, emellett azonban az ország nyugati felében is indokolttá vált a tilalom elrendelése. 2019. március 6-tól az ország teljes területén érvényesek a tűzgyújtási tilalom idején betartandó korlátozások! A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a lakosság figyelmét, hogy legyenek fokozottan körültekintőek, Magyarországon ugyanis az erdőtüzek 99 százalékát emberi mulasztás okozza.

EP állásfoglalás a talajvédelemről, erdészeti vonatkozásokkal

2021. május 07. 08:20
Az Európai Parlament 2021. április 28-i állásfoglalása a talajvédelemről (2021/2548(RSP)). Az állásfoglalás 27. és 28. pontja az erdőkre és a tarvágásra, néhány további pontja pedig agrárerdészetre, városi erdőkre vonatkozik.