Az EFSA vizsgálta az uniós állati eredetű élelmiszerek biztonságosságát
2023. március 21. 12:54
Az állattenyésztők betartják az állatgyógyászati készítmények használatára vonatkozó uniós rendeletek előírásait.
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság által az állatgyógyászati készítmények és egyes anyagok maradványainak élő állatokban és állati termékekben való jelenlétéről szóló legfrissebb jelentése ismét azt bizonyítja, hogy az Európai Uniós állattenyésztők betartják az állatgyógyászati készítmények használatára vonatkozó uniós rendeletek előírásait – írja a nak.hu

A közegészségügyre nézve az EU szigorú jogszabályi keretet határozott meg
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA), mint az EU egyik tudományos szervezete tevékenysége során a hatáskörébe tartozó szakterületeken tudományos adatokat és szakvéleményeket gyűjt, független és a tudomány mai állásának megfelelő szakvélemény nyújt az élelmiszer-biztonsággal kapcsolatos kérdésekben.
Mivel a nem engedélyezett anyagok, állatgyógyászati készítmény-maradékok vagy kémiai szennyező anyagok élelmiszerekben való jelenléte kockázati tényezőt jelenthet a közegészségügyre nézve az EU ezért szigorú jogszabályi keretet határozott meg:
az állatgyógyászati készítmények élelmiszertermelő állatokban és állati termékekben való jelenlétének monitoringozására,
az engedélyezett maximális határértékek ellenőrzésére,
valamint az állati eredetű élelmiszerekben, a takarmányokban vagy azok felületén található peszticidek maximális szermaradvány-szintjeinek és az állati eredetű termékekben lévő egyes egyéb szennyező anyagok jelenlétének vizsgálatára – írja a nak.hu.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Összecsaptak a tüntető gazdák a rendőrökkel az EP épülete előtt
2024. február 01. 16:18
Miközben az Európai Unió vezetői az Ukrajnának nyújtandó támogatásról egyeztettek és állapodtak meg, Brüsszel utcáin járműveikkel felvonuló uniós gazdák tüntettek. A hirado.hu helyi források alapján 1000 munkagép jelenlétéről számolt be a Luxembourg és a Schuman téren. A belga fővárosba külföldi demonstrálók is érkeztek, főként olaszok – írta az Infostart.
Állítsuk meg a talajpusztulást!
2024. január 11. 14:53
Regionális összefogás a regeneratív gazdálkodás széles körű bevezetésére.
Magyarországon a szántóföldi termőterület 4 173 000 hektár, azonban egyelőre csupán 5000 hektáron alkalmazzák az ún. talajmegújító gazdálkodást. Miközben az Egyesült Államokban és Dél-Amerikában a termőterületek 50-60%-án folyik már no-till gazdálkodás, az európai termőterületeknek csak alig több mint 1%-án alkalmazzák ezt a technológiát.