Az online számlarendszerre érdemes időben felkészülni!

2018. április 16. 10:26
2018. július 1-től a NAV online számlarendszerén keresztül kell adatot szolgáltatni azokról a számlákról, amelyekben a belföldi adóalanyra áthárított általános forgalmi adó (áfa) összege eléri, vagy meghaladja a százezer forintot.

Az adatküldés elsősorban gép-gép közötti kommunikációval fog megvalósulni, azonnal, online rendszerben, így a meglévő programokat úgy kell átalakítani, hogy alkalmassá váljanak a feladat elvégzésére, ezáltal csökkentve a kötelezettek adminisztratív terheit hosszú távon.

Tudni kell, hogy a kötelezettség a kézi számlatömbbel kibocsátott számlákra is kiterjed, ebben az esetben manuálisan kell az adatokat felvinni 5 napon belül a NAV rendszerébe, amennyiben az áfa tartalom 500 ezer forintnál kevesebb; ha eléri vagy meghaladja a fél millió forintot, akkor a művelet elvégzésére egy naptári nap áll rendelkezésre.

A jelzett rendszerbe a regisztráció 2018. júniusában fog megnyílni, de addig is nyitva áll a lehetőség a felület tesztelésére. A NAV ezen kívül számos fejlesztői konferenciát is tartott a témában, melyek előadás anyagai már online is elérhetőek a dokumentációk menüpontban.

Amennyiben a rendszer stabilizálódik, várható, hogy később az adóértékhatár tovább csökken, ezért aki nem kötelezett, de fontolgatja számlázó program vásárlását, az feltétlen ellenőrizze még a vétel előtt, hogy a kiválasztott program alkalmas-e a számla adatainak online adatszolgáltatásra.

További részletes információk a NAV online számlás oldalán, az ÁFA törvény 10. mellékletében, valamint a 23/2014. (VI. 30.) NGM rendeletben találhatóak.

agrotrend.hu / NAK

Kapcsolódó cikkek

Megalázó trükkel kerülik ki a cégek a béremelést

2018. január 12. 09:07
Trükköznek a vállalatok, hogy ne kelljen kifizetniük az idén is jelentősen megemelt bérminimumot. Leginkább a kisebb cégeknél kerülnék ki a bérminimummal járó kiadást - idézi az MTI a Magyar Idők cikkét.

Hivatalosan is lezárták a földértékesítést

2016. október 26. 07:48
Jóváhagyta az állami termőföldek értékesítésének lezárását a parlament, továbbá kimondta, az ebből származó 260-270 milliárd forintos bevételt adósságcsökkentésre kell fordítani.