Az új Mt. hatásvizsgálata zárókonferencia - módosulhat a Munka törvénykönyve
2015. október 01. 09:34
"Októberben kezdődő, széles körű társadalmi egyeztetés után, várhatóan november végére kerül a parlament elé a munka törvénykönyvének (Mt) módosítása - mondta Jáczku Tamás, a Nemzetgazdasági Minisztérium főosztályvezetője a LIGA Szakszervezetek által koordinált, új Munka törvénykönyvéről készített hatástanulmány eredményeit bemutató konferencián."
További részletek:
Forrás: Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája
Kapcsolódó cikkek
Egyenlő bér kölcsönzésnél
2015. október 01. 10:06
"Lehet-e eltérés a munkáltató által közvetlenül alkalmazott, belsős munkavállalók és azok bére között, akiket munkaerő-kölcsönzésen keresztül foglalkoztat? A Munka Törvénykönyve szerint általában nem. Következzen néhány fontos tudnivaló az elvi szabály értelmezéséhez."
Emlékezz a halottakra, harcolj az élőkért!
2021. április 28. 08:06
Április 28-a a Munkahelyi balesetben megsérült vagy elhunyt munkavállalók emléknapja, ebből az alkalomból beszélgetünk az Országos Munkavédelmi Bizottság két, LIGA Szakszervezeteket képviselő munkavédelmi szakértőjével, Borhidi Gáborral és Miskéri Lászlóval.

