Az ukrán méhek Kanadában landolnak
2023. június 21. 18:21
Az ukrán méhek a kanadai méhészeknél landolnak, akik érdeklődnek a kárpáti méhek, más néven hegyi méhek iránt, amelyek a szakértők szerint igen szívósak.
A kanadai növény-egészségügyi hatóságok 2020 óta adnak ki behozatali engedélyeket az Ukrajnából származó méhanyákra, és az idei év eleje óta – a háborús helyzetre való tekintettel- a méhekre vonatkozó behozatali engedélyeket is kiadták.

Ukrajnában a háború miatt a méhészek és a méhek is nehéz helyzetbe kerültek, hiszen többek között nincsenek ültetvények, amelyek táplálnák a méheket.
A kanadai termelők 1kg-os csomagokban vásárolhatják meg a mézelő méheket, egy anyával, 250
kanadai dollárért. Az Ukrajnából származó méhanyák jó termelők, nyugodtak és télállóak, jól alkalmazkodnak a kanadai éghajlathoz - hangsúlyozza honlapján az egyik importőr, a Dancing Bee Equipment, amely június közepétől Ukrajnából is szállít királynőket, melyeknek ára darabonként 35 kanadai dollár.
A kanadai méhészetet a rajok kihalása fenyegeti, így az Ukrajnából származó méhek behozatala egyszerre jelent segítséget a kanadai ágazatnak és az ukrán méhészeknek is.
Ukrajna a háború előtt a világ ötödik legnagyobb mézexportőre volt, és az ukrán méhészeti ágazat több mint 600 000 embert foglalkoztatott. Kanadában pedig a kormányzati statisztikák szerint a méhek 3,18 milliárd kanadai dollárral járulnak hozzá a mezőgazdaságból származó bevételhez.
A kanadai mezőgazdasági minisztérium adatai szerint eddig elsősorban az USA-ból (az importérték 85,9%-a), Olaszországból (5,5%), Új-Zélandról (3%), Ausztráliából (2,1%) importáltak méhanyákat.
Forrás: farmer.pl
Kapcsolódó cikkek
Sok hiányosságot talált a Nébih
2023. augusztus 10. 16:12
A megújult és kibővített nyári szezonális ellenőrzés-sorozat során a street food vendéglátó létesítményeket is kiemelten ellenőrizték az élelmiszerlánc-biztonsági felügyelők.
A július második felében országszerte vizsgált 185 egységnél 14 alkalommal szabtak ki bírságot, 1 létesítmény tevékenységét korlátozták és egy kirívó esetben 50 kg húst semmisítettek meg - olvasható a Nébih legfrissebb jelentésében.
Érdekli a szőlő és borgazdaság? Ezt a szakirányú képzést Önnek találták ki!
2023. augusztus 16. 15:15
A képzés célja, hogy
a szakirányú továbbképzésben résztvevők megismerjék a világ és hazánk szőlő- és bortermelésének helyzetét, közigazgatási, jogi szabályozását, a szőlőtermesztés biológiai alapjait, a termesztést befolyásoló ökológiai tényezőket, a termesztéstechnológia elméletét és korszerű módszereit.