Bemutatkozik a New Holland TE6 ültetvénytraktor – új, különleges célgép a kínálatban
2023. május 30. 14:42
Többfunkciós traktor keskeny szőlőültetvényekre, elegáns és kompakt kialakítással, kiváló munkakomforttal és fordulékonysággal.
Az új termékcsaládot az olasz Pininfarina formatervező céggel együttműködésben megalkotott Straddle Tractor Concept ihlette, amelyről tavaly decemberben már tudósítottunk.

Célirányos kialakítás
Ez egy többfunkciós traktor vagy inkább célgép, amelyet keskeny szőlőültetvényekre terveztek elegáns és kompakt kialakítással, kiváló munkakomforttal és fordulékonysággal. Többféle munkaeszköz-kombinációval tud dolgozni, amelyek a fülkéből való kiszállás nélkül, gombnyomásra csatlakoztathatók a géphez.

A New Holland traktoroknál elérhető legjobb innovációkkal rendelkezik, beleértve a hatékony Intelliflow™ hidraulikarendszert és a MyPLM Connectet, maximalizálva a termelékenységet.
A New Holland TE6 termékcsalád - TE6.120N és TE6.150N – 2023 végétől lesz elérhető. Ahogy már említettük, az új, immáron szériakivitelű gépek formatervét a Straddle Tractor Concept ihlette, amelyet a New Holland az olasz Pininfarina formatervező céggel együttműködve alkotott meg, és 2022-ben elnyerte a Good Design Award és a German Design Award díjakat.

A Concept traktor futurisztikus és stílusos megjelenését a pezsgőspohár formája ihlette, tisztelgésként az olyan prémium bortermelő vidékek előtt, mint Champagne, Médoc és Burgundia.
Az új TE6.120N és TE6.150N a legszigorúbb elvárásoknak is eleget tesz a szűk szőlőültetvényeken. Az új traktorcsalád rendkívül multifunkcionális: három független szerszámzónával rendelkezik a többféle munkaeszköz-kombinációhoz. Emellett úgy tervezték, hogy extra gyors csatlakozást biztosítsanak – a permetezőgép esetében kevesebb mint 10 perc alatt –, az eszközcsere a fülkéből való kiszállás nélkül lehetséges. A maximális manőverezhetőséget a Superlight új kormányrendszer biztosítja.

Multifunkcionalitás, manőverezhetőség, kompakt kialakítás és teljesítmény: ezek az új gépcsalád kulcselemei, amelyek forradalmasítják a terpesz/portál rendszerű célgépek kínálatát. A legjobb minőséget a franciaországi Coëx-ben található központban végzett mérnöki és gyártási munkafolyamatok biztosítják, ahol ezek a traktorok készülnek, és amely a szőlő- és olajbogyó-szüretelő gépekre, valamint portálgépekre specializálódott, és világszerte kiszolgálja az ügyfeleket.

A dizájn és funkcionalitás sikeres összhangja a szőlőültetvényeken
A New Holland új generációs traktorválasztékának többi tagjához hasonlóan a portálrendszerű szőlészeti gépek is innovatív technológiával vannak felszerelve: az Intelliview™ IV Plus kijelző és a hátulnézeti képernyők a traktor komplex irányítását és a munkakörnyezet folyamatos ellenőrzését teszik lehetővé, a My PLM Connect® pedig biztosítja a gépkezelők számára, hogy valós időben, a fülkében vagy egy távoli munkahelyről kezeljék az adatokat a hatékonyság és a termelékenység maximalizálása érdekében.
A Blue Power-fényezés a New Holland új stílusvonalait tükrözi. A merőben új fülke kényelmet és jó kilátást biztosít a gép környezetére.

Az FTP Industrial Stage V-ös motor megbízható haladást és munkatempót biztosít lejtőkön és emelkedőkön, az IntelliFlow hidraulikarendszer pedig kiegyensúlyozott erőelosztást biztosít a traktor minden funkciója számára.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Lélektani határt lépett át a termőföldár: ennyibe kerül egy hektár
2023. február 24. 15:26
Mutatjuk a számokat!
A termőföld hektáronkénti piaci átlagára 2022-ben 2,186 millió forintig emelkedett, ami 11 százalékos drágulás az előző évhez képest (1,969 M Ft/ha). A termőföldek piaci forgalma az előző évhez képest 27 százalékkal esett vissza, valamint csökkent az értékesített földterületek átlagos mérete is, mintegy 25 százalékkal – írja az Agrotax Kft. éves földpiaci elemzésében.
Itt a magyar találmány! Retteghetnek a veszélyes ázsiai lódarazsak
2023. október 20. 17:04
Védekezési stratégia kidolgozását és intézkedések megkezdését teszi szükségessé a jelenlétük.
Az agrárszakma és a nagyközönség aggodalmát is felkeltette az a tény, hogy idén nyáron első ízben figyelték meg Magyarországon az invazív ázsiai lódarázs egyedeit. A fajjal kapcsolatos vizsgálatokban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kutatói is kulcsszerepet vállaltak. Kiderítették például, hogy a faj Európa felől érkezett hazánkba, de részt vettek egy olyan eszköz felépítésében is, amely segítséget jelent a faj jövőbeli terjedésének lassításában.