Betiltották a rabszolgatörvényt Budapesten

2019. november 06. 14:41
"Kizsákmányolt munkavállalókkal jó közszolgáltatásokat nem lehet végezni"

A Fővárosi Közgyűlés megszavazta, hogy ne lehessen alkalmazni a túlóratörvényt a főváros tulajdonában lévő cégeknél. Fideszes képviselők azt támogatták, hogy maradjon a túlóratörvény, azonban a városvezetés a tiltás mellett foglalt állást – írja a Portfolio.

Fideszes késviselők a tiltás ellen azzal érveltek, hogy szerintük így nehezen vagy nem fog tudni működni a főváros, mert olyan hatalmas a munkaerőhiány. Pokorni Zoltán fideszes polgármester arról beszélt, hogy a fővárosi cégekért felelős a főváros, ezért a döntés előtt látni kell, hogy mi a helyzet, és ennek tudatában döntsenek a tiltásról.

Néhány fideszes képviselő arról beszélt, hogy kérdéses, meg lehet-e majd oldani a szemétszállítást vagy a csatornatisztítást a túlóratörvény nélkül, és amiatt aggódtak, hogy a fővárosi cégek nem tudnak majd működni.

Karácsony Gergely főpolgármester kijelentette, hogy ellenzéki vezetésű városok sorra fogadtak el olyan döntéseket, hogy nem fogják alkalmazni a rabszolgatörvényt, miután az Országgyűlés megszavazta azt. Hangsúlyozta: semmilyen módon nem akadályozza ez a döntést azt, hogy azon a színvonalon végezzük a közszolgáltatásokat, mint korábban.

Kizsákmányolt munkavállalókkal jó közszolgáltatásokat nem lehet végezni.

Ha mi ellenzékből azt gondoltuk, hogy ez egy rossz törvény, akkor hatalmon is ezt fogjuk mondani - tette hozzá. Meg vagyok győződve arról, hogy a rabszolgatörvény nélkül jobban el fogják tudni látni feladataikat a cégek is - mondta Karácsony.

Forrás: Portfolio / szakszervezetek.hu

 

Kapcsolódó cikkek

A konzultációs és a participációs jogokat tiszteletben kell tartani!

2021. október 26. 08:19
2021, október 11-12-én az Európai Szakszervezeti Szövetség online konferenciát rendezett az Európai Üzemi Tanácsok a Demokráciáért a munkahelyeken címmel.

Onboarding: a megtartás receptjének titkos összetevője

2022. május 12. 13:39
Vége a hosszú toborzási és kiválasztási folyamatnak, a jelölt aláírta a szerződést, fellélegezhet a leendő vezetője és a HR-es. Most már nincs más hátra, mint beléptetni és kezdhet is dolgozni… Mi baj lehetne? A Karrier Intézet háromrészes cikksorozatában, tippeket kaphatnak arra, hogy hogyan lehet elérni, hogy tényleg hosszú legyen a friss munkaviszony.