Bezár a miskolctapolcai Barlangfürdő, de száraz lábbal bejárható

2023. január 27. 19:41
A Barlangfürdőt üzemeltető Miskolci Fürdők Kft. sem telefonos, sem írásos megkeresésünkre nem adott konkrét választ arra a kérdésünkre, hogy január 9-től vajon csak a szokásos éves karbantartás kezdődik, vagy meghatározatlan időre bezárják a fürdőt. Információt végül a polgármesteri hivatal szóvivője, Szántó Rita szolgáltatott, aki e-mailben a következőket írta a Turizmus.com-nak: „Vendégeink teljes biztonsága érdekében évről évre ellenőrizzük és javítjuk a barlangi rész sziklafalazatát, mely idő alatt a fürdő zárva tart. A karbantartás 2023. január 9-től 25-ig tart, az Aquaterápia gyógyászati szolgáltatásai január 9.és 22. között szünetelnek".
 
Bezár a miskolctapolcai Barlangfürdő, de száraz lábbal bejárható
Indulnak a bakancsos túrák
A szóvivő arról is tájékoztatott ugyanakkor, hogy „a karbantartás ideje alatt idén is bakancsos túrára invitáljuk a vendégeket. A túrák 2023. január 20.és 22. között indulnak, a részvételhez előzetes regisztráció szükséges. Jelentkezni január 19-ig lehet a +36-70/338-4534-as telefonszámon, minden nap 9 és 16 óra között."
 
A fürdő honlapján szereplő leírás szerint az érdeklődők idegenvezető kíséretében száraz lábbal járhatják be a barlangrészeket és a víz nélküli medencéket, bepillantást nyerhetnek a „barlangfalak” mögé, a kazánok és csövek rejtett világába, megnézhetik a Barlangfürdő termálvizét adó kutat, információt kaphatnak a fürdő üzemeléséről is, és bemehetnek olyan elzárt területekre, még befejezetlen barlangi járatokba is, ahová fürdőző vendégként a hétköznapokban nincs mód.
 
Hogyan tovább?
Amint arról korábban beszámoltunk, az energiaárak és a rezsidíjak drasztikus emelkedése miatt a Miskolci Fürdők Kft. az akkori bejelentés szerint októbertől 10-től határozatlan időre bezárta a Miskolctapolca Barlangfürdőt és a Selyemréti Strandfürdőt, az új Ellipsum Élményfürdő pedig október 3-án garanciális javítások miatt zárt be. A Barlangfürdő bezárása nagy felháborodást váltott ki a helyi turisztikai szolgáltatók és kapcsolódó vállalkozások körében. A bejelentés hallatán 48 óra alatt több mint 20 millió forint hozzájárulást ajánlottak fel a fürdő újranyitása érdekében, így az október 28-án újra megnyitotta kapuit. Rövid távú célként jelölték meg, hogy a Barlangfürdő a hozzájárulásokkal december 31-ig működhessen, ugyanakkor hosszú távú megoldás keresnek a fürdő folyamatos nyitva tartására.
 
Veres Pál polgármester decemberben közösségi oldalán jegyezte meg, hogy a megígért 20 millió forintos felajánlásból csak 5 millió érkezett meg, ezért Miskolc a városvédelmi alapból biztosította a működéshez szükséges összeget, miközben a cég már több tízmilliós veszteséget termelt az elmúlt időszakban.A helyi vállalkozások és a fürdő hosszú távú együttműködésében bízik a Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület. Szendrei Mihály elnök lapunknak elmondta, ők mindent megtettek a cél érdekében, de a fenntartás már a város kompetenciája. „Nem a vállalkozókon múlik a fürdő üzemeltetése, hanem a Miskolci Fürdők Kft. felelőssége, hatásköre. Mi a bezárásban nem látunk spórolást" – magyarázta. Megjegyezte, ez a fajta felajánlás, együttműködés, amely a vállalkozók felől érkezett tavaly októberben egy remek kezdeti lépés, amelyet érdemes egyeztetések, tárgyalások során továbbfejleszteni, ezzel kapcsolatban ők javaslatokat is megfogalmaztak. Megjegyezte, Miskolc kapott működési támogatást az államtól, de a város és a támogató dönti el, az összeget mire használják.A turisztikai egyesület elnöke úgy véli, egy zárva tartó fürdő esetében a turizmus 60 százalékkal esik vissza, és ez nem csupán a szállásadókon, hanem az egész városon is lecsapódik a csökkenő bevételek miatt. „A bezárt fürdő költséges, mert bezárva is pénzbe kerül, miközben alkalmazottakat bocsátanak el, a konkurencia pedig rászáll a vendégkörre, és ennek későbbi visszaszerzése újabb forrásokat igényel" – fejtette ki.
 
A Miskolci Fürdők Kft.-től valamint a város sajtóosztályától is megkérdeztük: igaz-e, hogy a mai napig nem folyt be a felajánlások teljes összege, de erre egyiküktől sem kaptunk választ.
 
forrás: turizmus.com

Kapcsolódó cikkek

UNESCO kulturális örökség lett a lipicai lótenyésztés és a magyar vonós zenekari hagyományok

2022. december 02. 10:36
A magyar vonós zenekari hagyomány és a lipicai lótenyésztés is felkerült az UNESCO (az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete) szellemi kulturális örökség listájára a világszervezet 17. ülésszakán.
Az UNESCO szellemi kulturális örökség listájára az emberiség nemzedékről nemzedékre hagyományozódó közösségi tudását gyűjtik össze. A listára kerülésről az egyes országok felterjesztései alapján a Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottsága dönt, amelynek tizenhetedik ülésszakát november 28. és december 3. között Marokkó fővárosában, Rabatban rendezik meg – tájékoztatta szerkesztőségünket a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szellemi Kulturális Örökség Igazgatósága.

Egy település, ahol az utakat a természethez igazítják

2022. november 18. 10:31
Az önkormányzat az út nyomvonalát úgy tervezte, hogy az kikerülje a fákat.
Rácalmás a Duna jobb partján, Budapesttől csupán hatvan kilométerre lévő kisváros. Karnyújtásnyira van a magyar puszta, közel a Velencei-tó, az egykori királyi koronázóváros, Székesfehérvár, a Balaton, de az érdeklődő turista helyben is számos látnivalót talál. A város kiemelt figyelmet fordít környezetére és élővilágára.