CSAKNEM 20 EZER HEKTÁR FÖLDRÉSZLETET KÍNÁL MEGVÉTELRE AZ ÁLLAM

2024. május 29. 15:06
Újabb 10 hektárt meghaladó földrészletek kerülhetnek a gazdákhoz. Az agrártárca az intézkedéssel a kis- és közepes gazdálkodók, valamint a helyi termelők földhöz jutását támogatja. Az érintett területekre a korábbi eljárásokhoz hasonlóan, bárki tehet vételi ajánlatot.
CSAKNEM 20 EZER HEKTÁR FÖLDRÉSZLETET KÍNÁL MEGVÉTELRE AZ ÁLLAM
Az árverések 2024. évi ütemében csaknem 20 ezer hektár földrészletet kínálnak megvételre.
A szántó, a rét és a legelő művelési ágú területek mellett a vegyes művelési ágú földrészletekre is lehet licitálni.
Az árverések lebonyolítására 2024. július 1. és 2024. július 12. napja között kerül sor. Ezek időpontjáról és helyszíneiről a hirdetmények adnak pontos tájékoztatást, amelyek 2024. május 29-étől az NFK honlapján elérhetők (nfk.gov.hu/arveresek). Az árverésre kijelölt ingatlanok adatait, valamint a regisztráció, illetve az árverés időpontját és helyszínét tartalmazó árverési hirdetményt a Kormányhivatalok vármegyei és járási hivatali helyiségeiben, valamint az árverések helyszínein is kifüggesztik. Az árveréseket az NFK közreműködőjeként a fővárosi és vármegyei kormányhivatalok bonyolítják le az NFK képviselői és közjegyzők jelenlétében.
Az eladásra kerülő földek listái és az értékesítési hirdetmények az NFK honlapján már elérhetők.
 
forrás: AM Sajtóiroda

Kapcsolódó cikkek

Kijevben nem erősítették meg a gabonamegállapodás meghosszabbítását

2023. március 16. 11:30
Az ukrán szakminisztériumok nem erősítették meg azt az orosz bejelentést, amely szerint hatvan nappal meghosszabbították a gabonamegállapodást - írta kedden az Ukrajinszka Pravda hírportál.

Itt a megoldás a méregdrága műtrágya helyett? Sokan már ezt használják a földeken

2023. február 17. 11:24
A 2021/22-es szántóföldi szezonban a kalászosok termelésének önköltsége hektáronként 430-470 ezer forint körül alakult, ugyanakkor ez a mostani szezonban már a 660-700 ezer forintot is elérheti. Ez a drasztikus drágulás rá fogja kényszeríteni a gazdákat arra, hogy a költségeiket erőteljesebben ellenőrizzék. Nem meglepő módon a termelők annak keresnek alternatívákat, ami drága - ide tartozik például a műtrágya is, éppen ezért sokan törik a fejüket, hogy hogyan is lehetne helyettesíteni.