Csányi Sándor bejelentette: története legnagyobb bevásárlására készül az OTP – ugrik az árfolyam

2024. április 26. 13:41
Az OTP eddigi legnagyobb bankvásárlására készül, erről Csányi Sándor elnök-vezérigazgató beszélt a bank közgyűlésén.
Csányi Sándor bejelentette: története legnagyobb bevásárlására készül az OTP – ugrik az árfolyam
Nagy bejelentést tett Csányi Sándor OTP-vezér a bank pénteki éves rendes közgyűlésén. Az elnök-vezérigazgató szerint a pénzintézet csütörtökön vételi ajánlatot tett egy európai uniós bank megvásárlására. A tranzakció Csányi szerint az OTP történetének legnagyobb akvizíciója lehet.
 
Tegnap indikatív ajánlatot tettünk egy bank megvásárlására, ha az üzlet létrejön, ez lesz az OTP Csoport legnagyobb akvizíciója – mondta a bankvezér a Reuters beszámolója szerint. A felvásárlási célpont az Európai Unió területén működik – közölte a magyar bank vezetője.
OTP: elképesztő rali jöhet, egyre reálisabb a 20 ezer forint feletti  árfolyam
Csányi Sándor emellett arról is beszélt, az OTP akár 50 százalékos diszkonttal is hajlandó lenne eladni oroszországi érdekeltségét.
 
Az OTP Ukrajnában viszont tovább növelné piaci részesedését újabb felvásárlásokkal.
 
Ukrajnában hamarosan sor kerül az állami bankok privatizációjára, az ottani tőkénket befektetésekre és további akvizíciókra szeretnénk fordítani, hogy növeljük piaci jelenlétünket – mondta Csányi Sándor.
 
A befektetők megörültek a hírnek, az OTP árfolyama 2,2 százalékkal 17 600 forint fölé ugrott a bejelentést követően
 
forrás: vg.hu

Kapcsolódó cikkek

Nyugdíjba készülők, figyelem! Megjelent a valorizációs szorzó

2023. március 31. 10:27
Megjelent a Magyar Közlönyben az a szorzószám, amely elengedhetetlen a nyugdíjmegállapításhoz. Mint kiderült, ez az érték 2021-re 1,175 lett, mivel tavaly 17,5 százalékkal növekedett a bruttó átlagkereset. A rendelet április 3-án lép majd hatályba. 

Figyelem, változás jön: átfogó konzultáció a bérekről

2024. november 11. 18:40
A 2025-ös minimálbér kérdésében széleskörű országos konzultációt indít a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), hogy a vállalkozások véleményét beépítse a kamarai javaslatokba. Az egyeztetés célja, hogy a bérpolitika kialakításakor a gazdasági szereplők teherbíró képességét és a termelékenységi szempontokat is figyelembe vegyék – írja közleményében a szervezet.