Dupla forrás a vidéki utak felújítására

2024. május 23. 14:27
A korábbi keretet csaknem a duplájára emelve több mint 10 milliárd forintot biztosít a kormány a vidéki alsóbbrendű utak javításaira - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára.
Dupla forrás a vidéki utak felújítására
Nagy Bálint elmondta: az alsóbbrendű utak kisebb javítási munkálataira, kátyúzásra eredetileg tervezett 5,7 milliárd forintot a kormány további 5 milliárd forinttal egészítette ki.
Útépítés, úttervezés - Index Fórum
A vidéki utak nagyobb felületű felújítási munkálatai keretében a tavalyi 239 kilométernyi után ebben az évben 357 kilométernyi útfelület újulhat meg, amihez a Magyar falu program 10 milliárd forint támogatása is hozzájárul - ismertette az államtitkár.
 
Nagy Bálint felidézte, hogy az utóbbi több mint tíz évben kiemelt feladata volt a kormánynak a gyorsforgalmi és a közúthálózat fejlesztése. Ezt az is indokolta, hogy ez idő alatt egymillióval nőtt a közúti forgalomban lévő járművek száma.
 
Az úthálózat fejlesztése, bővítése egyaránt fontos a balesetmegelőzés, a vidék megerősítése és a nemzetgazdaság fejlesztése szempontjából - fűzte hozzá.
Hiába az elmúlt évek útfelújítási dömpingje, Magyarország még mindig a  rossz utak országa
forrás: kormany.hu

Kapcsolódó cikkek

Veszélyben a szakszervezetek kereshetőségi joga!

2024. augusztus 05. 19:02
2024. augusztus elsején a Munkástanácsok Országos Szövetsége és a LIGA Szakszervezetek az alábbiakban olvasható kezdeményezéssel fordult a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz. A javaslat célja a kollektív jogérvényesítés lehetőségeinek fejlesztése és a vonatkozó jogszabályok korrekciója, annak érdekében, hogy a szakszervezetek zökkenőmentesen tudjanak élni a jogorvoslat lehetőségével abban az esetben, ha a munkáltató megsérti a kollektív szerződésben foglaltakat vagy a megállapodás érvénytelen rendelkezést tartalmaz.

Szemléletváltás a kertépítésben

2023. április 20. 14:00
Az elmúlt tíz-húsz év kutatási eredményei is segítettek megérteni, milyen összetett rendszerrel állunk szemben: az emberi társadalmat és a természetet is bonyolult hálózat alkotja. Egyes tudósok szerint a fő gond, hogy ezek a hálózatok, kapcsolati rendszerek mára megszakadtak. Fontos lenne, hogy az ember ne az életet tönkretevő, kizsigerelő, hanem az azt támogató, regeneráló folyamatokat segítse, szolgálja.
Ehhez önrevízióra van szükség, és arra, hogy más szemmel tekintsünk saját életünkre, munkánkra is, hívta fel a hallgatóság figyelmét előadásában Herczegné Ghyczy Zsuzsanna tájépítész, az Árgus Kft. ügyvezetője a zöld szakma februári konferenciáján.