Együttműködés a hidrogénközlekedés ösztönzése érdekében
2023. június 23. 13:27
Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség (MHtSZ) és a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete (NiT Hungary) a hidrogénközlekedés ösztönzése érdekében – közölték az együttműködő szervezetek az MTI-vel.
A közúti fuvarozás környezetterhelésének csökkentésére és a fuvarozók költségeinek tervezhetőségére a hidrogénközlekedés a leghatékonyabb megoldás – indokolták az együttműködést. A két szervezet összehangolja a tevékenységét, hogy az új technológia minél gyorsabban és egyszerűbben teret nyerhessen, a megállapodás első elemeként pedig kérdőívben keresik meg a a fuvarozókat és a haszongépjárművek üzemeltetőit. A konzultációnak fontos szerepe lesz abban, hogy a vállalkozók nyitottságához, fejlesztési terveikhez, igényeikhez igazodhasson a hidrogénkúthálózat kialakítása, valamint az autó- és tehergépjármű-támogatás – írták. A közlemény szerint az együttműködők a tudásmegosztás, a kölcsönös szakértői támogatás mellett is elkötelezték magukat, emellett közös hidrogénközlekedési konferenciák, tanfolyamok és képzések szervezését, tudományos, ismeretterjesztő és népszerűsítő kiadványok elkészítését is vállalták.
A NiT Hungary elnöke, Füle László hangsúlyozta, hogy fuvarozók fontosnak tartják a fenntarthatóságot, és az új technológiák iránt nyitottak lesznek, ha megfelelő ösztönzőkkel párosulnak az alternatív technológiák. Az MHtSz elnöke, Lepsényi István szerint a hidrogénalapú mobilitás akkor valósulhat meg, ha az érdekelt felek közös akarattal, összehangoltan és együttműködve alkalmazzák a technológiai és műszaki megoldásokat – olvasható a közleményben.
forrás: agrotrend.hu / MTI
Kapcsolódó cikkek
Kiderült, hányan dolgoztak októberben Magyarországon
2024. november 29. 17:04
A 2024. augusztus–októberi időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma a 15–74 évesek körében 4 millió 703 ezer főre mérséklődött.
Ágazati képzőközpontot avattak Szekszárdon
2023. június 13. 15:29
Az agrárszakképzési centrumokban és a hozzájuk tartozó iskolákban jelentős fejlesztéseket hajtottak végre az utóbbi években, ami több ünnepélyes épületátadásra és avatásra alkalmat adott.
Május 18-án került sor a legutóbbira, a „GINOP-6-2. 7-20-2021-00002 Tolna megyei agrár-szakképzés infrastrukturális fejlesztésével és a térségi gazdasági szereplőkkel történő együttműködéssel Ágazati Képzőközpont létrehozása” című pályázatot lezáró ünnepélyt rendezte Szekszárdon a Déli Agrárszakképzési Centrum.