Életminőség-központú gazdaságpolitikát sürget az osztrák WIFO

2016. július 15. 10:27
A növekedési mutatók helyett az életminőség javítását előtérbe helyező gazdaságpolitikai irányváltást sürget az osztrák WIFO gazdaságkutató intézet Bécsben bemutatott "Österreich 2025" programjavaslatában. 

A WIFO (Österreichisches Institut für Wirtschaftsforschung) tanulmánya rámutat, hogy miután Ausztria a legmagasabb jövedelmet termelő nemzetgazdaságok sorába küzdötte fel magát, immár egy fél évtizede viszonylag gyenge növekedési ütemmel, csökkenő reálbérekkel, növekvő munkanélküliséggel és szűkülő piaci részesedéssel néz szembe. Számos fejlettségi mutató tekintetében pedig az ország nemzetközi összehasonlításban a középmezőnybe csúszott vissza.


Ahhoz, hogy ismét a nemzetközi élmezőnybe kerülhessen, Ausztriának újra kell terveznie gazdaságpolitikáját - szögezi le a WIFO tanulmánya. A javak és szolgáltatások termelésének puszta növelés helyett a fókuszt az életminőség javítására kell áthelyezni. Az életminőséget pedig három úton lehet javítani: strukturális átalakítással elért jövedelemnöveléssel, a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolásával és a gazdaság működésének fenntartható pályára állításával, amelynek a legfontosabb eleme a fosszilis energiahordozók kivezetése kell hogy legyen.

Kapcsolódó cikkek

Éled a természet, élednek az erdőtüzek!

2017. március 17. 08:48
A hideg napok elvonultával egyre többen döntenek úgy, hogy szabadidejüket a természetben töltik, kertészkedéssel, kirándulással köszöntve a tavasz első napsugarait. Ezzel egy időben előkerülnek a bográcsok, grillsütők, nyársak is. Legyünk azonban fokozottan körültekintőek a szabadtéri tűz használatakor, hiszen a tavaszi erdőtűzszezon éppen a hóolvadás utáni csapadékmentes időszakra esik.

Feltétel nélkül mindenkire számít az új agrárminiszter

2018. május 15. 09:24
Minden agrárgazdasági szereplőre számít az új parlamenti ciklusban Nagy István agrárminiszter-jelölt. Szerinte tarthatatlan, hogy ma minden termelési kockázatot a gazdálkodók viselnek. A stratégiai célok között többek között a versenyképesség javítását és a munkaerőhiány csökkentését jelölte meg.