Emelkedett a betöltetlen állások aránya az EU-ban és az euróövezetben 2017 első negyedévében

2017. június 20. 09:04
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfői jelentése szerint negyedéves és éves összehasonlításban is nőtt az üres álláshelyek aránya az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt az első negyedévben - közölte az MTI.

Az év első három hónapjában az euróövezetben és az EU-ban is 1,9 százalékon állt a betöltetlen állások aránya a munkaerőpiac összes álláshelyének számához viszonyítva.

Az euróövezetben a tavalyi év negyedik negyedévében és a tavalyi első negyedévben is 1,7 százalék volt a betöltetlen állások rátája.

Az Európai Unió egészében pedig a tavalyi utolsó negyedévben és első negyedévben is 1,8 százalék volt az üres álláshelyek aránya. Az euróövezetben az idei első negyedévben a betöltetlen állások aránya az iparban és építőiparban 1,5 százalék volt, míg a szolgáltató szektorban 2,2 százalékon állt.

Azokban a tagállamokban, ahol összehasonlítható adatok rendelkezésre állnak, a legmagasabb betöltetlen állásarányt Csehország (3,1 százalék), Belgium (2,9 százalék, 2016. negyedik negyedévi adat), Finnország és Svédország (egyaránt 2,7 százalék), valamint Németország (2,6 százalék) jelentett.

Ezzel szemben a legkisebb arányban Spanyolországban (0,8 százalék), Portugáliában (0,9 százalék), Bulgáriában, Írországban, Görögországban, Lengyelországban és Szlovákiában (1,0 százalék) voltak betöltetlenek az állások az első negyedévben.

Az összehasonlítható adatokkal rendelkező tagállamok közül húsz állam esetében emelkedett éves összehasonlításban a betöltetlen állások aránya, míg hét országban nem változott.

A legnagyobb mértékben éves szinten Belgiumban (+0,7 százalékpont - 2016. negyedik negyedéves adat), Csehországban (+0,6 százalékpont) és Észtországban (+0,5 százalékpont) emelkedett a betöltetlen álláshelyek aránya.

Magyarországon 2017. első negyedévében 2,0 százalék volt az üres álláshelyek aránya a 2016. negyedik negyedévében regisztrált 1,9 százalék és a 2016. első negyedévében mért 1,8 százalék után.

hrportal.hu

Kapcsolódó cikkek

Komoly megszorítások az Audinál, a munkásokon csattanhat az ostor

2019. február 20. 09:18
Átállítanák a termelést az Audi központi üzemében, három műszak helyett csak két műszakban gyártanának autókat Ingolstadtban, tudta meg a Handelsblatt. Az Audi győri üzeme gyakorlatilag szimbiózisban él az ingolstadti gyárral, így a németországi lépés akár a magyar üzemet is érintheti – írja a Portfolio.

Az életkortól, a végzettségtől, a foglalkoztatottsági státuszunktól és a jövedelmünktől is függ az, hogy mivel fizetünk. De mennyire befolyásolják vajon?

2022. január 11. 12:34
Általánosan elmondható, hogy az életkor, a végzettség, a munkaerőpiaci státusz, a háztartás egy főre jutó jövedelme jelentősen befolyásolják az egyes fizetési módok használatát. A 18-29 évesek közel fele használ már mobilfizetési lehetőségeket. Elmondható, hogy az életkor jobban befolyásolja az interneten való vásárlásra való nyitottságot, mint az elektronikus számlafizetés használatát. És a kártyát már alacsonyabb jövedelmi csoportokban is egész sokan használják, míg az átutalás inkább a magasabb jövedelműeknél jellemzőbb.