Erdészeti Nyílt Nap 2021

2021. augusztus 12. 12:25
A 2020-as év pandémiás időszakában online formában tartott az EGERERDŐ Zrt. erdészeti nyílt napot, viszont 2021-ben ismét személyesen találkozhatnak a gyerekek, érdeklődők erdész kollégáinkkal, az „Egy a Természettel Vadászati és Természeti Világkiállítás” programsorozataihoz igazodva.
Erdészeti Nyílt Nap 2021

Az iskolaév kezdetén, 2021. szeptember 2-án, a Mátrafüredi Északi ASZC Mátra Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium parkjában (3232 Mátrafüred, Erdész u. 11.) várjuk a gyerekeket! Az erdőgazdálkodás és az erdő természeti kincseinek megismerésén túl, itt lehetősége nyílik a gyerekeknek arra is, hogy betekintést nyerjenek az erdészeti oktatási intézmény életébe.

A korábbi évekhez hasonlóan a csoportok számára a rendezvény minden esetben regisztrációhoz kötött. Jó hír, hogy a kisvonatozásról sem kell lemondani, hiszen a Mátravasút járataival érkező gyerekeknek, a végállomás helyett, csupán egy állomással hamarabb kell leszállniuk a vonatról.

A csoportokon felül szeretettel várunk minden érdeklődőt, aki az erdők és erdészek rejtélyes világával szeretne megismerkedni.

Csoportoknak előregisztráció a Mátravasút járataira, illetve a rendezvényre a +36 (37) 312-447-es telefonszámon (Mátravasút forgalmi iroda, mely 8 és 14 óra között hívható).

Helyszíni regisztráció 14.30-ig lesz lehetséges.

Szeretettel várunk mindenkit!

forrás: EGERERDŐ Zrt. / www.fataj.hu

Kapcsolódó cikkek

Megtalálták Magyarország legmagasabb fáját

2019. április 03. 10:04
Pósfai György természettudós évtizedek óta rendíthetetlenül járja Magyarország erdejeit a legkülönlegesebb fák után kutatva. Precizitásának és elszántságának köszönhető, hogy tavaly októberben Iharosberényben sikerült megmérni az ország legmagasabb fáját, mely 51,65 méter magas. Interjú.

Haszontalan gyomnak hitték, de csoda forrása a közönséges vízijácint

2019. szeptember 13. 08:23
A Dél-Amerikában őshonos közönséges vízijácint (Eichhornia crassipes) az 1900-as években jelent meg először az afrikai országokban. Miután elkezdett terjedni a nagyobb folyókban és duzzasztógátakban, a tudósok a világ legrosszabb vízi gyomjának nevezték a növényt. Ekkor még nem is sejtették, milyen potenciál van benne, írja riportjában a Guardian.