Felmondási hullámot indított az új gyermekvédelmi rendelet

2024. augusztus 27. 15:02
Távozott a fővárosi Cseppkő Gyermekotthon több munkatársa és az intézmény vezetőségének a zöme, mert nem voltak hajlandók kitölteni a szenzitív adatok közlését követelő feddhetetlenségi nyilatkozatot. 
Felmondási hullámot indított az új gyermekvédelmi rendelet
A múlt szerda óta Deákné Szitár Ildikó, a Szilágyi Erzsébet Gyermekotthon igazgatóhelyettese irányítja fővárosi Cseppkő Gyermekotthont, mert a vezetőség zöme és több munkatárs is távozott. A felmondási hullám oka, hogy többen nem voltak hajlandók kitölteni a szenzitív adatok közlését követelő feddhetetlenségi nyilatkozatot. 
 
Az új rendelet hatása
A júniusban életbe lépő kormányrendelet értelmében egy átfogó alkalmassági vizsgán kell átesniük a gyermekvédelemben dolgozóknak, ennek részeként egy ötszáz kérdésből álló tesztet is ki kell tölteniük. Ebben egyebek mellett arra is kíváncsi volt a Belügyminisztérium és az átvilágítást végző Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ), hogy fél-e valaki a sötétben, esetleg felcsapna-e könyvtárosnak vagy vadásznak.
 
A munkavállalók kifogástalan életvitelét felmérni hivatott kérdéssor olyan magánjellegű kérdéseket is feltesz, mint hogy
  • mi a válaszoló családi állapota,
  • kivel él együtt és mióta,
  • milyen jelentősebb (300 ezer forint feletti) értékű vagyontárgyak vannak a birtokában,
  • van-e hitele, és ha igen, mekkora,
  • fogyaszt-e alkoholt, volt-e már elvonón,
  • van-e káros szenvedélye (a dohányzáson kívül, a jelek szerint abban nem lát problémát a Belügyminisztérium),
  • és milyen rendszerességgel látogat szórakozóhelyeket.   
  • Ezenfelül nemi életükről és irányultságukról is nyilatkozniuk kell egy szakpszichológusnak a gyermekvédelmi dolgozóknak.
Az átvilágítást megtagadó gyermekvédelmi dolgozók nem folytathatják a munkájukat.
 
Az érintett gyermekotthon titkársága nem cáfolta a felmondásokról szóló információt. Deákné Szitár Ildikó, megbízott vezető a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságra (SZGYF) továbbította  a 24.hu kérdéseit.  Az SZGYF megerősítve a portál információit közölte:
 
A Cseppkő Gyermekotthoni Központban (Budapest) válaszadásunkig 18 főnek, a munkavállalók 16,3 százalékának szűnt meg a munkaviszonya közös megegyezéssel, amit a munkavállalók kezdeményeztek a kifogástalan életvitel ellenőrzés miatt.
 
A főigazgatóság szerint se a gyermekotthon munkáját, se az ott élő gyermekek érdekeit nem veszélyeztetik a pályaelhagyók.  
 
forrás: economx.hu

Kapcsolódó cikkek

Meglepő dolog derült ki a zöld rendszámos autókról: erről csak nagyon ritkán beszélnek

2024. január 25. 10:01
Hazánkban közel két év alatt megduplázódtak a zöld rendszámos autók száma a fővárosban és vidéken, amelynek növekedése nem oldja meg a környezeti kihívásokat, sőt, akár ronthat is a helyzeten. Felkerestük Lukács Andrást, a Levegő Munkacsoport elnökét, akivel a „zöld autókról” és annak környezeti hatásairól beszélgettünk, kitérve rá, milyen megoldásokra lenne szükség.
 

Könnyen pofára eshet a bankokban az átlagmagyar: hiába van meg álmai lakása, nem kaphat elég hitelt

2023. február 14. 13:33
Nem sokra megy a lakáshitelek piacán az, aki a magyar átlagbért, vagy a hazai mediánkeresetet viszi haza havonta. A Pénzcentrum számításaiból kiderült, hogy átlagfizetéssel maximum 21,1 millió forintot lehetne felvenni, 20 éves futamidőre - de az általunk vizsgált feltételek mellett csak két hazai pénzintézet adott egyáltalán ajánlatot. Ha valaki jobban keres, azzal a bankok is kesztyűs kézzel bánnak. Ráadásul mostanában a hitelbírálatnál erősebben figyelembe veszik a megélhetési költségek emelkedését, ami szintén nem a kispénzűeknek kedvez. Ha valakinek csak minimális önereje van, annak szinte lehetetlen átlag- vagy mediánbérből Budapesten ingatlant vásárolni.