Fontos változásról kaptunk hírt a gazdaságátadási szerződésekkel kapcsolatban
2023. június 29. 13:04
Szűkül azok köre, akik átvehetik a gazdaságot.
A gazdaság átvevője alapvetően az átadó hozzátartozója kell, hogy legyen.
Van azonban egy kiegészítő lehetőség is: ha az átadó és az átvevő legalább 7 éve munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll, akkor is lehetőség van gazdaságátadásra. Ezzel kapcsolatban azonban most változás történt:
vállalkozási vagy megbízási jogviszony alapján július 1-től nem lehet valaki átvevő, ehhez mindenképp munkaviszony szükséges.
A hozzátartozói kapcsolat természetesen továbbra is megteremti a gazdaságátadás lehetőségét (megfelelve a további feltételeknek is).
A gazdaságátadási törvénnyel kapcsolatban itt írtunk részletesen:
Ezek a kormányhivatalok járnak majd el a gazdaságátadási szerződés jóváhagyásakor:
- Békés Vármegyei Kormányhivatal: Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Jász-Nagykun-Szolnok
- Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal: Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg
- Veszprém Vármegyei Kormányhivatal: Budapest, Győr-Moson-Sopron, Fejér, Komárom-Esztergom, Pest, Veszprém
- Baranya Vármegyei Kormányhivatal: Baranya, Somogy, Tolna, Vas, Zala
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Komoly potenciál van a gyógynövény ágazatban
2023. május 30. 12:32
A magyar gyógynövények iránt nagy a kereslet, az ágazatban jelentős a fejlődési potenciál – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Gyógynövény Szövetség és Terméktanács.
Jelenleg mintegy 30 ezer hektáron termelnek gyógy- és aromanövényt Magyarországon. Míg 2015-ben közel 14 ezer tonna volt hazánk exportja, 2022-ben csak 7000 tonna volt a kivitel, az import pedig közel kétszerese volt az exportnak.
Oktatás a soproni erdőkben
2023. január 16. 10:42
Már több mint hetven éve támogatja a soproni Tanulmányi Erdőgazdaság az egyetemi oktatást és kutatást. Tavaly újabb mérföldkőhöz érkezett a TAEG Zrt., a Soproni Egyetemért Alapítványhoz való csatlakozással még szorosabbá vált az elméleti és gyakorlati oktatás kapcsolata. Az egyetem hallgatói így tanulmányaik során bekapcsolódhatnak a gazdálkodás napi feladataiba.
A Magyar Királyi Bányászati és Erdészeti Főiskola utolsó diákjai 1918 decemberében hagyták el Selmecbányát, de a felsőfokú erdészeti oktatás csak 1919 áprilisában indulhatott meg Sopronban, miután a főiskola személyzete és hallgatói birtokba vették a Károly laktanyát. A két világháború közötti időszak viharos éveinek végére az addig Sopron szabad királyi város tulajdonát képező erdők 1945-ben az állam tulajdonába kerültek.