Gazdaságvédelmi intézkedések
A felsorolt vállalkozásoknak nem kell teljesítenie november hónapra a következő adókötelezettségeket: a szociális hozzájárulási adó, a szakképzési hozzájárulás, rehabilitációs hozzájárulás. Továbbá a kisvállalatok adókötelezettsége megállapításánál nem kisvállalati adóalap a személyi jellegű kifizetések összege.
Adókedvezményekre a következő főtevékenységet folytató vállalkozások jogosultak: 1. Éttermi, mozgó vendéglátás, 2. Rendezvényi étkeztetés, 3. Italszolgáltatás, 4. Filmvetítés, 5. Konferencia, kereskedelmi bemutató szervezése , 6. Sport és szabadidős képzés, 7. Előadó-művészet, 8. Előadó-művészetet kiegészítő , 9. Művészeti létesítmények működtetése, 10. Múzeumi tevékenység, 11. Növény-, állatkert, természetvédelmi terület működtetése, 12. Sportlétesítmény működtetése, 13. Sportegyesületi, 14. Testedzési szolgáltatás, 15. Egyéb sporttevékenység, 16. Vidámparki, szórakoztatóparki , 17. Fizikai közérzetet javító szolgáltatás (közfürdők), vagy 18. M.n.s. egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység.
A kedvezmények igénybevételének feltétele, hogy a kifizető az e rendelet hatálybalépésekor már fennálló munkaszerződés szerinti munkabér fizetési kötelezettségének eleget tesz, és a munkaszerződéseket felmondással nem szünteti meg novemberben A mentesség igénybevételének feltétele, hogy a kifizető a munkavállalót a veszélyhelyzetre való tekintettel elbocsájtotta volna, és a a mentesség iránti igényét bejelenti az adóhatósághoz.
Szálláshely-szolgáltatók jövedelempótlása
Szálláshely-szolgáltatásoknál Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba regisztrált szálláshelyek esetében az állam megtéríti a szálláshely-szolgáltató részére az NTAK-ban 2020. november 8. napjáig regisztrált foglalások után számított nettó bevétel 80%-át, feltéve ha a foglalkoztató a november 8. napján foglalkoztatott munkavállalók munkaviszonyát fenntartja, a munkavállalók bérét a munkavállalók részére kifizeti. A megtérítendő összeg számításának alapját azok a regisztrált foglalások képezik, amelyek az e rendelet hatálybalépésétől számított 30 napon belüli időszakra vonatkoznak.
Bértámogatás igénybevétele
A fenti vállalkozások részére a munkaviszonyban foglalkoztatott személy bruttó munkabére ötven százalékának megfelelő összegű, munkaerőpiaci program szerinti támogatás nyújtható, amennyiben a támogatás időtartamának utolsó napján a munkavállaló jogviszonya fennáll, és a munkaadó a munkavállaló részére a munkabért megfizeti.
A támogatás, illetve az arányos támogatás a munkáltató részére a munkaerőpiaci programban meghatározottak szerint utólag kerül folyósításra.
A rendelet 2020. november 11-én lépett hatályba.
Kapcsolódó cikkek
Ügyfélelégedettség-felmérés miatt bírságolt a NAIH
Újabb adatvédelmi bírságot szabott ki a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH), most ügyfélelégedettség felmérésével összefüggő jogellenes adatkezelés miatt. A gépjármű márkaképviselet, illetve a gépjármű importőr ügyfélelégedettség felméréseivel összefüggő megállapításokat az alábbiakban foglaljuk össze: