Gyógyteákat javasol a böjti megtisztuláshoz a bükki füvesember
A nagyböjt az önmegtartóztatás, megtisztulás, a nagy eseményre, a húsvétra való testi-lelki felkészülés 40 napja a keresztény kultúrában. 2021-ben ez az időszak február 17. és április 3. közé esik, írja a Györgytea.
Napjainkban a böjt „divattá”, az egészséges táplálkozás részévé vált. A természetgyógyászok rendszeres tisztítókúrákat javasolnak a szervezet méregtelenítése céljából. A böjt valóban megtisztítja a szervezetet – orvosilag bizonyítottan kedvező élettani hatásai vannak, számos nehezen gyógyítható betegség – például reuma, érelmeszesedés, magas vérnyomás, különböző allergiás bőrbetegségek – esetében gyógyhatását igazolták. Vagyis máris gyógyböjtről beszélünk.
A csalánlevél a legjobb vértisztító gyógynövény, vastartalma segít a vérképzésben, tisztítja a májat, epét és a vesét. A húgyhólyag és a húgyutak tisztítására, vízhajtásra is alkalmas.
Gyuri bácsi egy kivételes méregtelenítő, salaktalanító hatású keverékteát is összeállított azoknak, akik tisztítókúrába szeretnének fogni, ez a csalánleveles teakeverék, azaz a tisztító. Mivel ebben a keverékben több jótékony hatású gyógynövény hatása adódik össze, még sokrétűbb. A csalánlevél teakeverék diót, csalánt, bodzavirágot, galagonya virágos ágvéget, tejoltó galajt, ezerjófüvet tartalmaz, melyek támogatják legfontosabb méregtelenítő szerveink tisztítását.
Ennek érdekében a bükki füvesember hetente egy csésze aranyvesszőfű teát ajánl valamelyik étkezés előtt fogyasztani.
A galagonya a szív munkáját segíti, serkenti a szívizom vérellátását, értágító és vérnyomáscsökkentő hatású, fogyasztása javallt koszorúér-betegségek esetén. Segít a vérkeringési problémák enyhítésében, visszaszorítja az érelmeszesedés kialakulását.
A böjt alatt sok folyadék fogyasztása ajánlott.Ha már unjuk a sok vizet, néhány jóízű tea is ajánlott erre az időszakra. Ilyenek az apróbojtorján, a borsmenta, a citromfű, a mezei kakukkfű, a szurokfű és a macskamenta.