Az elmúlt két év fejlesztéseit felsorolva kitért arra, hogy elsőként a szakszerű gazdálkodás megteremtésére fókuszáltak.
Megteremtették a precíziós gazdálkodás alapjait. Ennek eredménye, hogy Mezőhegyes az első olyan birtok Magyarországon, ahol drónokkal napi szintű precíziós adatgyűjtés folyik, a növénytermesztési ágazatban, s ahol a talajszkennelés eredményeként 6600 hektáron 1,5 méter mélységig pontosan lehet tudni a talaj összetételét, vízháztartását.
A kormánybiztos szólt arról is, hogy öntözésfejlesztésre 8,5 milliárd forintot biztosít a kormány, a szintén precíziós gazdálkodást biztosító beruházás szeptemberben kezdődik és 2022-re be is fejeződik, ezzel pedig a vetőmagüzem megvásárlásával kezdődött fejlesztés ér vget, vagyis ekkorra vetőmagelőállításban a ménesbirtok már nem csak alapanyagtermelő lesz, hanem késztermék, vagyis fémzárolt vetőmag előállító lesz.
Lázár János hangsúlyozta azt is, hogy
egy hátrányos térség élettel való megtöltése, a vidék elnéptelenedésének megakadályozása, vagy épp annak bemutatása hogy az agráriumban dolgozni ma már egyáltalán nem az, ami akár 10 évvel ezelőtt is volt. Manapság egy tehenész a feladatait ugyanúgy egy számítógépes munkaállomáson tölti, mint egy városi munkahelyen dolgozó.
A korszerűsítés állomásainak felidézése után Kovács Norbert vezérigazgató ismertette a világszínvonalú istálló működését, műszaki berendezéseit, állatjóléti elemeit.