Hamarosan már Brazíliába is szállíthatnak az exportra jelentkezett hazai élelmiszer-vállalkozások

2018. január 29. 08:23
Huszonegy magyar, marha- és sertéshús feldolgozásával foglalkozó cég, valamint tejüzem szerzett exportengedélyt Brazíliába, emellett pedig 6, a dél-amerikai ország piacán eddig is jelenlévő vállalat bővíthette termékválasztékát a korábban nehezen megközelíthető brazil piacon.

A Földművelésügyi Minisztérium (FM) Magyarország brazíliavárosi nagykövetségével együttműködésben 2016 óta egyeztetett a brazil Mezőgazdasági, Állattenyésztési és Ellátási Minisztérium (MAPA) képviselőivel az exportra jelentkezett magyar cégek elfogadásáról. Kezdetben a folyamat nagyon lassan haladt, majd az Európai Unió és Brazília közötti kapcsolatok kedvező alakulásának eredményeként tavaly májusban a dél-amerikai állam enyhített korábbi szemléletén. Ezután már reális esély volt arra, hogy az abban érdekelt magyar cégek felkerüljenek az üzemlistára. A meghirdetett kivételes brazil exportlehetőséget nagy örömmel fogadták a hazai vállalatok, amit a nagy számú jelentkezési arány is jelzett.

A kibővített üzemlista benyújtásával egy időben a nagykövetség átadta a MAPA részére a magyar állategészségügyi hatóság által összeállított, a kiszállításokhoz szükséges exportbizonyítvány-tervezeteket is. Azok elfogadásával, valamint a kiszállítandó termékek brazil partneren keresztül kezdeményezett regisztrációja után megindulhatnak a hazai marha- és sertéshús, valamint a tej- és tejtermékszállítmányok a dél- amerikai országba.

elelmiszerlánc.kormany.hu

Kapcsolódó cikkek

Az online számlarendszerre érdemes időben felkészülni!

2018. április 16. 10:26
2018. július 1-től a NAV online számlarendszerén keresztül kell adatot szolgáltatni azokról a számlákról, amelyekben a belföldi adóalanyra áthárított általános forgalmi adó (áfa) összege eléri, vagy meghaladja a százezer forintot.

Halastavakkal folytatódhat a földárverés

2016. április 08. 07:57
Az állami földárverések második szakaszának lezárásáig, március 31-ig 180 ezer hektárt értékesítettek, ebből az államnak mintegy 240 milliárd forint bevétele származott. Amennyiben a kormány úgy dönt, hogy folytatódik a Földet a gazdáknak program, a harmadik szakaszban nemcsak a még el nem kelt földeket hirdetik meg újra, hanem a licitbe bevonhatják a halastavakat és a gyümölcsösöket is - közölte az Földművelésügyi Minisztérium.