Határidőig kiírták az összes vidékfejlesztési pályázatot

2017. június 07. 21:21
Valamennyi vidékfejlesztési pályázatot kiírták a határidőig, 68 pályázatot hirdettek meg összesen mintegy 1300 milliárd forint értékben március 31-ig - mondta a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára szerdán az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának ülésén.

Kis Miklós Zsoltot és Kovács Zoltánt, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkárát a testület a Vidékfejlesztési program (Vp) aktuális helyzetéről hallgatta meg.

Az agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár kiemelte: 30 olyan pályázat van, amit véglegesen lezártak - vagy a forrásokra való hozzájutást, a pályázati lehetőséget felfüggesztették -, mintegy 823 milliárd forint meghirdetett keretösszeggel. A 68 pályázatból 29 van nyitva, mintegy 431 milliárd forintos keretösszeggel - tette hozzá.

Kifejtette: vannak olyan pályázatok, amelyek március végén megjelentek ugyan, de még nincsenek nyitva, mivel 60 napos felkészülési időt adnak a pályázóknak általában a kérelem benyújtására. Ez 9 pályázat esetében áll fenn, mintegy 33 milliárd forint értékben - mondta Kis Miklós Zsolt.

 

elelmiszer.hu

Kapcsolódó cikkek

Gazdálkodók, figyelem!

2017. szeptember 29. 09:07
Az agrár-környezetgazdálkodási programban résztvevő termelők, függetlenül attól, hogy 2016. január 1-jétől vagy 2017. január 1-jétől kezdték meg az öt éves időszakot, szigorú előírásoknak kell megfelelniük.Az első fontos téma az agrotechnikai műveletek bejelentése.

Állásbörze

2022. március 16. 14:32
Az Állásbörze olyan 11. és 12. és 13. évfolyamos hallgatók részére került megszervezésre, akik a mezőgazdasági szakterületen kívánnak majd elhelyezkedni.