Helytelen receptúrával gyártott díszítő habalapot hívtak vissza

2018. november 12. 07:58
A Meggle Hungary Kft. arról tájékoztatta a Nébih-et, hogy visszahívja az alábbi azonosítójú termékét.
Helytelen receptúrával gyártott díszítő habalapot hívtak vissza
  • A termék neve: Crème Patisserie Decor
  • Márka: MEGGLE
  • Kiszerelés: 500 ml
  • Lejárat: 2019.01.09. és 2019.02.11.

A helytelen receptúra miatt a termék tejfehérje hozzáadásával készült, ugyanakkor a csomagoláson a „laktózmentes” és „tejfehérjementes” kifejezések olvashatók. A termékből kizárólag Magyarországra értékesítettek.

A Nébih felhívja a tej allergiában és a tejcukor érzékenységben (laktóz intoleranciában) szenvedő fogyasztók figyelmét, hogy amennyiben vásároltak a kifogásolt termékből, azt ne fogyasszák el.

Kép forrása: meggle.hu

 

postal.nebih.gov.hu

Kapcsolódó cikkek

Lábatlan tyúk, oldalborda: a vidék ízei, csak neked! Melyik a kedvenced? Szavazz!

2020. július 08. 08:44
A vidék hagyományos ízeire építő, de mindezeket modern, újragondolt, trendi formában bemutató tartalommal jelentkezik augusztustól a HelloVidék. Döntsd el Te, mi legyen az új rovat neve! Cikkünk végén SZAVAZÁS!

Elérhetőek a 2019-es téli élelmiszerlánc-ellenőrzés záró eredményei

2020. január 20. 10:05
A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés – a korábbi évekhez hasonlóan –decemberben zajlott az ország teljes területén. A kormányhivatalok és a Nébih szakemberei csaknem 2.600 létesítményt és több mint 13.800 élelmiszert vizsgáltak. Az előző évhez képest több esetben kellett lejárt, illetve ismeretlen eredetű termékek forgalmazása miatt intézkedniük az ellenőröknek, a jelölési hibák száma azonban csökkent.