Hétfőn lejár egy határidő – több ezer termelőt érint
Idén február 1-jéig kell benyújtani elektronikus úton a gazdálkodási napló egyes adatait (web-GN) a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (NÉBIH) – áll a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közleményében.
A kötelezettség az alábbi támogatásokban részesülő termelőre vonatkozik:
- Vidékfejlesztési Program (VP) agrár-környezetgazdálkodási kifizetés (AKG) (2015, 2016);
- VP ökológiai gazdálkodás támogatása (ÖKO) (2015, 2018);
- VP NATURA 2000 mezőgazdasági területeknek nyújtott kompenzációs kifizetések;
- Vízvédelmi célú nem termelő beruházások (NTB): vízvédelmi és vizes élőhely létrehozása, fejlesztése;
- VP élőhelyfejlesztési célú nem termelő beruházások (NTB).
Idén több mint 22 ezer termelőnek kell benyújtania a web-GN-t, 2021. január 28-ig az érintettek megközelítőleg kétharmada, 15 ezer gazdálkodó tett eleget az adatszolgáltatási kötelezettségnek. A 2021. február 1-jei határidő jogvesztő, hiánypótlásra nincs lehetőség. A mulasztás az előző évi támogatási összeg 15 százaléknak elvesztését eredményezi. Azoknál a támogatásoknál, ahol a tápanyag-gazdálkodási terv beküldése is előírás (VP-AKG szántó és ültetvény tematikus előíráscsoportok, VP-ÖKO szántó, illetve ültetvény földhasználati kategóriák), a web-GN beküldésének hiánya további 15 százalékos levonást von maga után.
A web-GN nyomtatvány aktualizált változata a NÉBIH honlapján elérhető. A kitöltött nyomtatványt az ügyfélkapun keresztül kell beküldeni. A beküldés akkor sikeres, ha három üzenet érkezik az ügyfélkapus tárhelyre: kettő az ügyfélkaputól, a harmadik pedig a NÉBIH-től. Amennyiben a NÉBIH általi visszaigazolást a beküldő 24 órán belül nem kapja meg, akkor azt az akg@nebih.gov.hu e-mail címen szükséges jelezni.
Az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítésében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara falugazdászai segítséget nyújtanak a gazdálkodóknak.
piacesprofit.hu
Kapcsolódó cikkek
A folyamatban lévő bírósági eljárás ellenére is eladja az állam a kishantosi földeket
A korábban a Kishantosi Ökológiai Mintagazdasághoz tartozó földeket is árverésre bocsátja az állam, annak ellenére, hogy a területekre vonatkozóan jelenleg is zajlanak bírósági eljárások – közölte a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ ügyvezetője.