Hogyan jussunk támogatáshoz? - Itt az új kézikönyv

2016. április 27. 11:17
Az uniós közvetlen agrártámogatásokról jelentetett meg kézikönyvet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). A kiadványra a köztestület szerint azért volt szükség, mert 2015-től jelentősen változott a támogatási rendszer.

A közvetlen támogatásokról szóló információs kiadvány a Közös Agrárpolitika (KAP) megújítása miatt vált szükségessé – szögezi le közleményében a NAK. Az uniós reform nyomán ugyanis 2015-től jelentősen átalakult a közvetlen támogatások rendszere. Az olyan régi támogatási jogcímek feltételei, mint például a területalapú támogatás (SAPS) vagy a termeléshez kötött támogatás, alapjaiban változtak meg. Emellett új jogcímek is megjelentek, amelyeknek egy része kötelező érvényű. Ezek közé tartozik a zöldítés, de újonnan, választható elemként került a rendszerbe a fiatal mezőgazdasági termelők támogatása vagy a kistermelői támogatási rendszer is. 

A kamara szerint a szankciók elkerülése és a támogatási lehetőségek kihasználása érdekében a gazdák számára is fontos a jogcímek feltételrendszerének részletes megismerése. A kézikönyv azzal a céllal készült, hogy segítse a közvetlen támogatást igénylő gazdálkodókat az átállásban, az egyes jogcímek céljának és feltételrendszerének megismerésében. A kiadvány mintegy 50 ezer példányban készül, nyomtatott formában afalugazdász irodákban érhető el, a NAK portáljáról pedig elektronikusan tölthető le.

http://www.nak.hu/kiadvanyok/kiadvanyok/540-kozvetlen-tamogatasok-kezikonyv

Forrás: agrarszektor.hu

 

Kapcsolódó cikkek

Indulnak a Tanyafejlesztési Program pályázatai

2016. május 18. 09:01
A program keretében három célterületre lehet pályázni. A pályázati internetes felület a felhívások megjelenését követő 30. napon nyílik meg.

Nemzetközi lobbi a kelet-közép-európai élelmiszergazdaság számára fontos kihívások kezeléséért

2017. március 06. 09:45
Megkezdődött a 2018-2019. évekre szóló EU-s kutatási, ún. Horizont 2020 pályázati kiírások kidolgozása. A folyamatban a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a Földművelésügyi Minisztérium révén két magyar delegált is részt vesz. Erős a lobbi, hogy a támogatott kutatási témák közé magyar, vagy jobban mondva kelet-közép-európai témák is bekerüljenek. De mik is ezek? Miért is megy a lobbi? És hogy jön ide egyáltalán Kelet-Közép-Európa?