Hogyan jussunk támogatáshoz? - Itt az új kézikönyv

2016. április 27. 11:17
Az uniós közvetlen agrártámogatásokról jelentetett meg kézikönyvet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). A kiadványra a köztestület szerint azért volt szükség, mert 2015-től jelentősen változott a támogatási rendszer.

A közvetlen támogatásokról szóló információs kiadvány a Közös Agrárpolitika (KAP) megújítása miatt vált szükségessé – szögezi le közleményében a NAK. Az uniós reform nyomán ugyanis 2015-től jelentősen átalakult a közvetlen támogatások rendszere. Az olyan régi támogatási jogcímek feltételei, mint például a területalapú támogatás (SAPS) vagy a termeléshez kötött támogatás, alapjaiban változtak meg. Emellett új jogcímek is megjelentek, amelyeknek egy része kötelező érvényű. Ezek közé tartozik a zöldítés, de újonnan, választható elemként került a rendszerbe a fiatal mezőgazdasági termelők támogatása vagy a kistermelői támogatási rendszer is. 

A kamara szerint a szankciók elkerülése és a támogatási lehetőségek kihasználása érdekében a gazdák számára is fontos a jogcímek feltételrendszerének részletes megismerése. A kézikönyv azzal a céllal készült, hogy segítse a közvetlen támogatást igénylő gazdálkodókat az átállásban, az egyes jogcímek céljának és feltételrendszerének megismerésében. A kiadvány mintegy 50 ezer példányban készül, nyomtatott formában afalugazdász irodákban érhető el, a NAK portáljáról pedig elektronikusan tölthető le.

http://www.nak.hu/kiadvanyok/kiadvanyok/540-kozvetlen-tamogatasok-kezikonyv

Forrás: agrarszektor.hu

 

Kapcsolódó cikkek

Idén is számíthatunk a Tanyafejlesztési programra

2017. május 04. 07:36
Több mint egymilliárd forintot szán idén a földművelésügyi tárca a Tanyafejlesztési programra. A rendszert hatéves működése során eddig 1691 pályázó nyert el támogatást.

Rohamot indítottak a kamaránál a pályázatírók

2016. szeptember 09. 08:49
Már több mint kétszáz pályázatíró regisztrált a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által augusztusban indított Pályázati Tanácsadók Hálózatába (PTH). Közülük most mintegy félszázan vesznek részt kétnapos képzésen, amelynek célja, hogy a Vidékfejlesztési Program aktuális pályázataival kapcsolatban tudásanyagot kapjanak.