Hóvihar tombol Kaliforniában – videó
2023. február 27. 10:41
Elképesztő havazás és brutális mennyiségű csapadék érkezett Kaliforniába.
Csapadékrekordok dőltek meg Kalifornia déli részén a szokatlanul esős és havas hétvégén – közölte vasárnap az amerikai meteorológiai szolgálat.
Dél-Kaliforniában csaknem 2 méter hó hullott a hétvégén a magasabban fekvő hegyekben, de a télies időben már 300 méter felett tartós volt a hóréteg.

Los Angeles magasabban fekvő - 300 méter feletti - területeit hó borította vasárnap is, miközben a nagyvárosi térség alacsonyabb és tengerhez közeli részein az elmúlt két nap esői okoztak áradásokat, egyes helyeken földcsuszamlást.
Los Angeles Beverly Hills negyedében 180 milliméter esőt mértek, ami csaknem harmada az éves átlagos csapadékmennyiségnek. Volt olyan hely, ahol 200-300 milliméter eső hullott, és a megáradt vízfolyások több helyen alámosták a partot, Valencia településen a Santa Clara folyó egy ott működő lakókocsi-parkban több otthont is magával sodort. A természeti katasztrófában senki nem sérült meg.
Kalifornia déli részén sorra dőltek meg a napi csapadékrekordok, Camarillo városában az 1941-es rekord lett a múlté még pénteken.
A Kaliforniában rendkívüli havazást és esőket okozó viharzóna miatt vasárnapra az Egyesült Államok középnyugati területein adtak ki figyelmeztetést, ami 20 millió embert érint. Oklahoma államra súlyos tornádók veszélye miatt adtak ki riasztást.
Közben az északi Michiganben vasárnap is még mintegy 210 ezer háztartásban szünetelt az áramszolgáltatás a hét közepén a térséget elért hó- és jégvihar következményeként. Csütörtökön összesen 600 ezer háztartásban nem volt áram, miután a vezetékek leszakadtak a ráfagyott jég súlya alatt.
Az Egyesült Államok nyugati és középső részeit sújtó viharoknak szombat estig a jelentések szerint három halálos áldozata volt. Michiganben egy tűzoltó vesztette életét egy leszakadt elektromos vezeték miatt, Minnesotában egy hókotró gázolt halálra egy gyalogost, míg az oregoni Portlandben egy ember halálát kihűlés okozta.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Másodszor emel bért idén a Rossmann
2023. szeptember 29. 15:21
A Rossmann idén másodszor emeli meg a béreit, ezúttal 300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére. Az idén 30 éves drogérialánc tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
Az előző évben a Rossmann elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját és továbbra is elkötelezett a munkavállalók jóllétének javítása mellett.
Újabb ország döntött az óraátállítás eltörléséről - ki nem találná, melyik
2024. július 17. 12:59
Az ukrán törvényhozás kedden elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely 2025-től eltörli az óraátállítást a nyári és téli időszámítás között.