Jó tudni! - Két fontos határidőt is módosított Lázár minisztériuma

2016. március 29. 08:01
Meghosszabbította a Miniszterelnökség a településképi épületek és a mezőgazdasági kisüzemek támogatására korábban kiírt vidékfejlesztési pályázatok beadási határidejét. A tárca szerint a módosítás célja, hogy több idő legyen a szükséges dokumentumok előkészítésére.

Két korábban kiírt vidékfejlesztési felhívásnál is módosította a pályázati határidőket a Miniszterelnökség. A tárca közleménye szerint a mostani változtatások a „Településképet meghatározó épületek külső rekonstrukciója, többfunkciós közösségi tér létrehozása, fejlesztése, energetikai korszerűsítése” és a „Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése” című pályázatokat érintik, amelyeknél összesen 40,9 milliárd forintos támogatási keretet határoztak meg.

A módosított határidő szerint a vidéki térségek kisméretű infrastruktúrájának és alapvető szolgáltatásainak korszerűsítésére április 11-től, a mezőgazdasági kisüzemek fejlesztésére pedig március 31-től lehet pályázni. A kérelmeket elektronikus úton lehet benyújtani a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz (MVH). A határidőt azért kellett megváltoztatni, hogy az ügyfeleknek több idejük legyen a szükséges dokumentumok előkészítésére, így a támogatási keret sikeres lekötésére – fogalmaz a tárca közleménye.

A pályázati felhívásokról a www.szechenyi2020.hu oldalon lehet részletes tájékoztatást olvasni.

forrás: agrarszektor.hu

Kapcsolódó cikkek

Ütemezett áfacsökkentést szeretne a NAK

2017. május 11. 07:37
A gazdasági mutatók teljesüléséhez kötött, előre ütemezett áfacsökkentést javasol az alapvető élelmiszerek körében az agrárkamara – írja a Magyar Idők. Erről hamarosan a gazdasági tárcával is egyeztetnek.

Mezőgazdasági és környezetügyi szakdiplomaták éves beszámolóját tartották a Földművelésügyi Minisztériumban

2017. augusztus 02. 07:45
A kiváló minőségű magyar élelmiszerek előállítása annál jövedelmezőbb, minél szélesebb körben juthatnak hozzá mind a hazai fogyasztók, mind pedig a külföldi árupiacok. Ugyanakkor a helyi termelőknek érdemes figyelemmel lenni a termékek előállítása mellett az áruvédjegyek, földrajzi oltalommal védett árujelzők és egyéb promóciós eszközök megválasztásával járó előnyökre is – emelte ki Tóth Katalin, a Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára az agrár- és környezetügyi attasék hagyományos éves beszámolója alkalmából megtartott szakmai rendezvényen.