Keresztet szenteltek a gúthi erdészek emlékére
2024. június 03. 11:40
A jövőnk azon múlik, hogyan tudunk gazdálkodni a ránk bízott természeti értékekkel. Az erdő országunk legjelentősebb zöldvagyona, életünk nélkülözhetetlen eleme, pótolhatatlan érték. Szinte felsorolni sem lehet, milyen sokrétű feladatot látnak el erdeink – mondta Kovács Zitajúnius 1.-jén, pénteken, a Gúthi-erdőben megrendezett keresztállításon és felszentelési ünnepségen.

A Hajdú-Bihar vármegyei Nyíradony-Gúthpuszta erdejében felszentelt kereszt jelzi az erdő iránti felelősségünket és feladatainkat. A Gúthi-erdő hatezer hektárjával az Alföld legnagyobb összefüggő erdeje. Mindez azt is jelenti, hogy a Gúthi-erdőben a kereszt nemcsak a múltra, az itt hazára talált őseinkre és az erdész-vadász szakemberek tevékenységére emlékeztet, hanem jövőbe is mutat. Kifejezi hálánkat a teremtett világunkért, elkötelezettségünket az erdők iránt. Éppen ezért folytatnunk kell nemcsak az erdők védelmét, de azok területének növelését is – tette hozzá a miniszteri biztos.

Hangsúlyozta: a kormány célja, hogy 2030-ra 27 százalékra növelje a magyarországi erdőterületek nagyságát. Ennek jegyében indult el Országfásítási Program, amelynek 2019-es meghirdetése óta 43 700 hektár új erdő telepítésére nyertek pályázati forrást a magyar gazdák. Öt év alatt több mint 180 millió új fával gyarapodtak a hazai erdők.
Emlékeztetett, hogy a folytatáshoz is biztosítottak a lehetőségek: a magyar erdők fejlesztésére a korábbi költségvetési időszaknál háromszor nagyobb, összesen 310 milliárd forintnyi forrás áll rendelkezésre a Közös Agrárpolitika Stratégiai Terve szerint.
forrás: AM Sajtóiroda
Kapcsolódó cikkek
Már a két évvel ezelőtti, rettentő aszályhoz hasonlítják a jelenlegi helyzetet
2024. augusztus 02. 14:03
A talaj felső fél méteres rétege csak foltokban tartalmaz kielégítő mennyiségű nedvességet, hazánk túlnyomó részén kritikusan száraz, nedvességtartalma, illetve hiánya hasonlít a két évvel ezelőtt tapasztalt aszályos időszakhoz. Lényeges különbség azonban, hogy a fél méternél, különösen az egy méternél mélyebb régióban az idén vannak még nedvesség tartalékok, bár ez is egyre kevesebb – írja a HungaroMet.
Komor jövőkép: változatlan csapadékmennyiség, még rosszabb eloszlás
2024. augusztus 15. 16:10
A csendes nyári esők a múlté, ma már trópusi monszunokról kell beszélnünk. Erre se a talajaink, se az épített környezetünk nincsenek felkészülve.