Ki nem fizetett túlórák – „Ez mindig így ment…”

 

2026. május 19. 10:00 | # Hírek
Ki nem fizetett túlórák – „Ez mindig így ment…”
Ki nem fizetett túlórák – „Ez mindig így ment…”

Gábor egy nagy vendéglátóhelyen dolgozott szakácsként. A szezonban napi 10–12 órákat húzott le, de a bérpapíron ez nem látszott.

Amikor szóvá tette, azt a választ kapta: „itt mindenki így dolgozik”. Szakszervezeti tagként jogi segítséget kért.

A munkaidő-nyilvántartások és a tanúk alapján bizonyíthatóvá vált a túlóra. A folyamat végén nemcsak a ki nem fizetett béreket kapta meg visszamenőleg, hanem a munkáltató kénytelen volt szabályosan vezetni a munkaidőt a jövőben is.

Sokszor a legnagyobb probléma az, amit már „megszoktunk”. A jog viszont nem szokások alapján működik. Ha szeretnéd, hogy a munkád valóban el legyen ismerve: keress bennünket, kérdezz, csatlakozz – www.medosz.hu 

 


 

Kapcsolódó cikkek

 

Amikor számít, hogy nem vagy egyedül” – élelmiszeripar, kollektív erő
Amikor számít, hogy nem vagy egyedül” – élelmiszeripar, kollektív erő
2026. május 11. 10:00

Amikor számít, hogy nem vagy egyedül” – élelmiszeripar, kollektív erő

# Hírek

A beosztásod ne az utolsó pillanatban dőljön el
A beosztásod ne az utolsó pillanatban dőljön el
2025. december 12. 15:00

A beosztásod ne az utolsó pillanatban dőljön el

# Hírek

Hirtelen felmondás – Anita története (Dél-Dunántúl, vendéglátás)
Hirtelen felmondás – Anita története (Dél-Dunántúl, vendéglátás)
2026. március 20. 10:00

Hirtelen felmondás – Anita története (Dél-Dunántúl, vendéglátás)

# Hírek

 

Tartozz közénk!