Komposztálható a diófa levele?
2023. november 06. 13:55
Fontos az időtényező.
A diófalevelek hullásakor gyakran felmerül a kérdés, hogy komposztálhatók-e. Röviden: igen, de nem mindegy, hogy hogyan.

Hosszabban: A diófa olyan anyagokat termel, amelyek gátolják más növények fejlődését, ezt allelopátiának nevezzük. Emiatt nem nagyon maradnak meg más növények a diófa körül. Ezek az anyagok nem csak az élő növényből szabadulnak fel, hanem az elhalt részekből is – írja a Hobbikert.
A komposztálás során felmerül a kérdés, hogy a komposzttal a földbe jutva más növények növekedésére is káros lehet?
Ezzel kapcsolatban számos kísérletet végeztek. Négyhavi komposztálás után a dió kedvezőtlen hatása akkor mutatkozott, ha nagyobb mennyiség került belőle a komposztba, kisebb mennyiségnél nem. Elviekben a négyhónapos komposzt felhasználható lehetne, de bomlottsági állapota még kevésbé alkalmas az egyenletes kijuttatásra. Kilenc hónap komposztálásnál már mennyiségtől függetlenül nem okozott negatív hatást, tehát ekkor már nyugodtan felhasználható a diófaleveleket tartalmazó komposzt is. Tehát a diólombot nyugodtan rakjuk a komposztba vagy akár önmagában is komposztálhatjuk anélkül, hogy kilenc hónap után a kész komposzt negatív hatással lenne a növényekre.
forrás: sokszinuvidek.hu
Kapcsolódó cikkek
Az EU bizonyos növények esetében hozzáférést nyer az amerikai piachoz
2024. július 03. 15:03
Az Európai Bizottság erőfeszítései révén hamarosan 21 EU-tagállam bizonyos növényeinek termelői exportálhatnak az Egyesült Államokba, miután sikerült tárgyalások útján eltávolítani az amerikai importkorlátozásokat.
Folyamatosan növekszik erdeink területe és élőfakészlete
2023. február 01. 13:30
Az enyhe időjárás miatt idén előbb kezdődtek meg az Országfásítási Program keretében megvalósuló faültetések – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
A tárcavezető arra hívta fel a figyelmet, hogy az agrárium, azon belül az erdőgazdálkodás egyik legfontosabb feladata a változó klímához való alkalmazkodás. Míg például az erdő felújításának és telepítésének ideje hagyományosan tavasz vagy ősz lenne, addig idén az enyhe időjárás következtében már januártól zajlanak a csemeteültetések több helyen, például a KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt-nél is.