Közölték, mikor nyitják meg a rakpartokat

2024. szeptember 26. 16:30
Nagy erőkkel folyik az árvíz utáni takarítás.
 
Az árvíz utáni szükséges takarítási munkákat követően csütörtökön megnyitják a fővárosban az alsó rakpartokat – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Közölték, mikor nyitják meg a rakpartokat
Karácsony Gergely főpolgármester Facebook-oldalán azt írta, hogy reggel 5 órától újra szabad az autósforgalom előtt a pesti és a budai alsó rakpart.
 
A kollégák elképesztő munkát végeztek, a budai rakpart mellett a várakozásokhoz képest korábban végeznek a pesti rakpart takarításával is – emelte ki.
Lehet, hogy egy kép erről: Tower Bridge
A BKK tájékoztatása szerint péntektől újra teljes vonalon közlekednek a 2, a 2B és a 23 jelzésű villamosok, ugyanakkor a 4-6 villamosok nem állnak meg a Margitszigetnél, és a sziget lezárása miatt továbbra sem közlekedik a 26-os és a 226-os autóbusz.
 
A Margitsziget kizárólag gyalogosan és csak az Árpád híd felől közelíthető meg - hívták fel a figyelmet.
 
forrás: agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

Szeptembertől újabb púpokat kapnak a pedagógusok a hátukra

2024. augusztus 23. 17:51
Az új tanév feszültségekkel indul, mondta Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője az Economxnak. Az érdekvédő reagált az egymilliós pedagógusbérekre is.
 
Feszültségekkel indul szeptemberben az új tanév, mondta az Economxnak Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője a Hunyadi téren rendezett első Pedagógus Fesztiválon. A pedagógushiány folyamatosan jelen van az iskolákban, az új rendelkezések óriási feszültséget jelentenek. 

Teremts jövőt vidéken!

2023. március 09. 11:47
A kultúra megőrzése, a táji örökség, a szőlőhegyek épületeinek megmentése mellett a turizmus fellendítése, a helyi termelők segítése, termékeik népszerűsítése érdekében dolgozik a Vasi Hegyhát-Rábamente Egyesület. Az egyesület mottója: „Építs házat, művelj kertet, teremts jövőt vidéken” – mondta el tudósítónknak Debreczeniné Késmárky Flóra Kata turisztikai menedzser.
A Vasi-Hegyhát Natúrpark Vas vármegye délkeleti részén fekszik, mintegy 33 ezer hektáron. A natúrparkot a térség húsz települése hozta létre. Kiemelendő közülük a natúrpark kulturális és közigazgatási központja, az egykori megyeszékhely, Vasvár.