Leállt a termelés az egyetlen romániai műtrágyagyárban
2024. augusztus 21. 14:13
Ismét leállították a termelést az egyetlen romániai műtrágyagyárban, a marosvásárhelyi Azomuresben.

Az üzemben, melyet néhány hetes működést követően februárban leállítottak, június végén indult újra az ammónia és a műtrágya gyártása 50 százalékos kapacitással. Piaci források szerint a cégvezetés a földgáz drágulása miatt függesztette fel ismét a termelést – írja az economedia.ro.
A svájci Ameropa tulajdonában levő Azomures kombinátban először 2021 decemberében állították le a termelést, arra hivatkozva, hogy az aktuális gázárak mellett nem kifizetődő. Azóta, rövid időszakokra, több alkalommal újraindították. A vállalat vezetősége ismételten sürgette a bukaresti kormányt, hogy nyújtson állami támogatást az energiaigényes iparágak számára.
Az Azomures a legnagyobb gázfogyasztó Romániában, egy átlagos évben 1 milliárd köbméter földgázt használ fel, és 1,3 millió tonna műtrágyát állít elő. A több mint 900 főt foglalkoztató cég forgalma két év alatt hozzávetőleg 28 százalékkal csökkent, a tavalyi évet 1,858 milliárd lej (147,766 milliárd forint) árbevétellel és 72,577 millió lej (5,772 milliárd forint) veszteséggel zárta.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Európa legnagyobb szerves trágya üzemét építi fel 3 év alatt a Master Good cégcsoport
2023. augusztus 14. 15:42
Magyarország legrégebbi baromfitenyésztő dinasztiája azt reméli, hogy termékükkel a magyar földek talajminősége javul majd. Egy hosszú folyamat eredménye érik be rövidesen. A Master Good cégcsoport Bio-Fer névre keresztelt baromfi trágyájából jelenleg évi 35-40 ezer tonnát gyártanak, a következő három évben azonban a gyártókapacitást megháromszorozzák. Ezáltal Európa legnagyobb szerves trágya üzemét hozzák létre.
Óriási siker: magyar fejlesztés hozhat komoly áttörést a mezőgazdaságban
2023. január 31. 11:51
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és konzorciumi partnerei Agrárinformatikai Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központot hoztak létre Gödöllőn. Az NKFI Alap 1,482 milliárd Ft vissza nem térítendő támogatásával megvalósított fejlesztések, prototípusok már most hasznosítható eredményt jelentenek.