Lejáró SZÉP Kártya egyenlegek - mi lesz velük?

2021. április 06. 08:18
Az elmúlt hetekben, hónapokban több kártyabirtokosnak is okozhatott fejtörést a Széchenyi Pihenő Kártyán lévő egyenlegek felhasználása. Különösen érintette ez a szálláshely és szabadidő alszámlákat, hiszen az elfogadóhelyek nagyrészt zárva vannak, vagy nem fogadnak pihenni, felfrissülni érkező vendégeket.
Lejáró SZÉP Kártya egyenlegek - mi lesz velük?
"A Széchenyi Pihenő Kártyánál a feltöltést követő második év május 31. után a szolgáltató az ilyen régebbi egyenleg terhére maximum havi 3 százalék költséget érvényesíthet" - emlékeztet Fata László juttatási szakértő.

Azoknak érdemes tehát erre különösen figyelni idén, akik a 2019-es feltöltéseiket még nem használták fel teljes mértékben. Jó hír mindazok számára, akik rendelkeznek régebbi, még fel nem használt egyenleggel, hogy március 28-án hatályba lépett egy új Kormányrendelet, mely szerint a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig a pénzforgalmi szolgáltató a Széchenyi Pihenő Kártya juttatásként átutalt, fel nem használt pénzeszköz erejéig és annak terhére a munkavállalóval szemben ilyen fenti díjat nem számíthat fel. Így a veszélyhelyzetet követően lesz még nagyjából 2 hónapja az érintetteknek, hogy elköltsék a Széchenyi Pihenő Kártyán lévő régebbi egyenlegüket.

A rendelet szerint a pénzforgalmi szolgáltató majd a veszélyhelyzet megszűnését követő 15 napon belül tájékoztatja a kártyabirtokosokat arról, hogy a veszélyhelyzet megszűnését követő 61. naptól kezdve milyen mértékű díjat számít fel a fel nem használt pénzeszközre.
 
hrportal.hu

Kapcsolódó cikkek

Körvonalazódik, mennyi lesz jövőre a garantált bérminimum

2021. október 22. 08:24
Januártól a minimálbér 200 ezer forintra, a garantált bérminimum pedig várhatóan 260 ezer forintra emelkedik – mondta Nagy Márton, a miniszterelnök gazdasági főtanácsadója.

Akár év közben is felülvizsgálhatják jövőre a minimálbért

2020. október 30. 10:13
2021-re forintra átszámolva már mindenhol 200 000 forint feletti minimálbérekről egyeztetnek