Magyarországon nincs forgalomban a szennyezett német tej

2019. október 14. 09:32
Szennyezettség miatt visszahívta egyliteres kiszerelésű zsírszegény friss tej termékét pénteken a legnagyobb német tejfeldolgozó társaság, a DMK. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szerint Magyarországra nem érkezett ebből a termékből.

A vállalat közleménye szerint a Fude + Serrahn nevű tejfeldolgozóval együttműködésben készített termék rutinellenőrzése során egyes bevizsgált mintákban Aeromonas hydrophila baktériumot mutattak ki, amely egészségi ártalmakat, például hasmenést okozhat.

Az 1,5 százalékos zsírtartalmú tejet számos kereskedelmi lánc forgalmazta, köztük az Aldi Süd, amely Milfina márkanévvel, és a Lidl, amely Milbona márkanévvel árusította. A visszahívás több gyártási sorozatot érint, a Milfina tejeknél a 2019.10.10. és a 2019.10.14. minőségmegőrzési idejű, a Milbona tejeknél a 2019.10.13., a 2019.10.14., a 2019.10.16. és a 2019.10.18. minőségmegőrzési idejű tételt. A forgalmazók már levették az érintett tételeket az üzletek polcairól, a visszavitt termékek árát pedig nyugta nélkül is megtérítik a vásárlóknak.

A DMK saját adatai szerint Németország vezető tejfeldolgozó szövetkezete, több mint 7000 főt foglalkoztat, éves árbevétele 5 milliárd euró (1675 milliárd forint) felett van. Évente nagyjából 8 milliárd kilogramm tejből készítenek termékeket, saját márkái, köztük a Milram és a Humana mintegy 100 országban ismertek.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal közölte: az Európai Unió gyorsriasztási rendszerén (RASFF) keresztül nem érkezett jelzés arról, hogy Magyarország érintett lenne az adott termék visszahívásában. A hivatal felvette a kapcsolatot a megjelölt forgalmazókkal, ennek eredményeképp az derült ki, hogy a két cég Magyarországon forgalmazott friss tejtermékei nem érintettek a problémában. Az eseményeket figyelemmel kísérik, szükség esetén intézkednek.


nak.hu

Kapcsolódó cikkek

Nem csak az Aldi, a Lidl is megbukott a hatósági áras termékekkel

2022. augusztus 26. 07:55
Bő fél éve vezetett be az alapvető élelmiszereknél hatósági árat a kormány. A fogyasztóvédelmi ellenőrzések azt mutatják, hogy a vonatkozó szabályok betartása nem mindig gördülékeny a boltok részéről. A Lidl esetében például rendszeresen visszatérő probléma, hogy visszafogja a hatósági áras termékekből a kínálatát.

Vidéken is egyre népszerűbb az ételmentés: ezekben a városokban tarol a Munch

2021. március 08. 09:56
Az ételpazarlás máig megoldatlan problémáján felbuzdulva négy fiatal gondolt egy nagyot, és létrehozták a mára egyre nagyobb népszerűségnek örvendő ételmentő appot, a Munchot. Noha vállalkozásukat a pandémia idején, 2020 nyarán indították el, járvány ide vagy oda, a vendéglátóhelyeken, pékségekben, kisboltokban és kávézókban is keletkezhet felesleg, aminél a legfőbb cél, hogy az ne a kukába landoljon. A fővárosi debütálást követően egyre több vidéki városban, Szegeden, Debrecenben, Sopronban és Győrben is vannak már olyan helyek, ahol 40-70%-os engedménnyel juthatunk hozzá a teljes értékű ételekhez, amely sorhoz hamarosan Pécs is csatlakozni fog. A Munch vidéki térhódításáról és az ételpazarlásról a mozgalom egyik alapítója beszélt a HelloVidéknek.