Már elérhető a KAP kalkulátor a 2023–2027-es támogatási időszakra

2022. december 05. 11:09
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara KAP kalkulátorával minden érdeklődő kiszámíthatja a termeléstől független támogatások, valamint a termeléshez kötött támogatások várható összegét.
Már elérhető a KAP kalkulátor a 2023–2027-es támogatási időszakra
Abban az esetben, ha a gazdálkodó megfelel a hazai jogszabályokban előírt feltételeknek, és a megszokott módon az egységes kérelemben benyújtja a támogatásigénylést, lehetősége nyílik a saját gazdaságára szabva megnézni, hogy az aktuális támogatási év szeptember 30-i HUF/EUR árfolyamon számolva – ez a 2022. évi támogatásokra vonatkozóan 422 Ft – milyen mértékű támogatásra számíthatnak a következő évben – értesült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közleményéből az Agro Napló.
 
Az alábbi támogatási összegekre terjed ki a kalkulátorral
 
 
történő számolás:
 
Alap jövedelemtámogatás
Fiatal gazda kiegészítő jövedelemtámogatás
Újraelosztó támogatás (ÚJ)
Agro-ökológiai program (ÚJ)
Valamint a már jól ismert növénytermesztési és állattenyésztési termeléshez kötött támogatások.
 
Fontos kiemelni, hogy az adatok tájékoztató jellegűek, becslésen alapulnak. A kifizetésre kerülő összeg több esetben függ a jogcímre bejelentett állatlétszámtól, területnagyságtól, valamint az aktuális támogatási év szeptember 30-i euro árfolyamtól.
 
forrás: agronaplo.hu

Kapcsolódó cikkek

Agrár-generációváltás a gyakorlatban

2023. június 21. 18:57
A Szigeti Farm agrártanácsadó cég június 15-én bensőséges ünnepi partnertalálkozót tartott a családi vállalkozás szakmár-kistényi állattartó telepén, a generációváltásról az agráriumban. A Kalocsa környékén gazdálkodó Szigeti család mintegy száz üzletfele jött el személyesen meggyőződni róla, hogy szakértelemmel párosítva hogyan sikerült gyümölcsözővé tenniük a hagyományos vidéki életforma őrzését.
 

Vadvirágos parcellákkal biztosíthatjuk a beporzó rovarok túlélését

2024. június 03. 12:05
Tavasztól őszig folyamatosan táplálékforrásul és búvóhelyként szolgálhatnak a számukra.
 
Ha a gazdálkodók sokféle őshonos vadvirág magjait tartalmazó keverékkel vetik be a termőföldek szegélyét, akkor nagyban segíthetik a beporzó rovarok túlélését, valamint a tevékenységüktől függő tápláléknövényeink fennmaradását.