Már elérhető a KAP kalkulátor a 2023–2027-es támogatási időszakra
2022. december 05. 11:09
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara KAP kalkulátorával minden érdeklődő kiszámíthatja a termeléstől független támogatások, valamint a termeléshez kötött támogatások várható összegét.

Abban az esetben, ha a gazdálkodó megfelel a hazai jogszabályokban előírt feltételeknek, és a megszokott módon az egységes kérelemben benyújtja a támogatásigénylést, lehetősége nyílik a saját gazdaságára szabva megnézni, hogy az aktuális támogatási év szeptember 30-i HUF/EUR árfolyamon számolva – ez a 2022. évi támogatásokra vonatkozóan 422 Ft – milyen mértékű támogatásra számíthatnak a következő évben – értesült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közleményéből az Agro Napló.
Az alábbi támogatási összegekre terjed ki a kalkulátorral
történő számolás:
Alap jövedelemtámogatás
Fiatal gazda kiegészítő jövedelemtámogatás
Újraelosztó támogatás (ÚJ)
Agro-ökológiai program (ÚJ)
Valamint a már jól ismert növénytermesztési és állattenyésztési termeléshez kötött támogatások.
Fontos kiemelni, hogy az adatok tájékoztató jellegűek, becslésen alapulnak. A kifizetésre kerülő összeg több esetben függ a jogcímre bejelentett állatlétszámtól, területnagyságtól, valamint az aktuális támogatási év szeptember 30-i euro árfolyamtól.
forrás: agronaplo.hu
Kapcsolódó cikkek
Megtört a trend: tavaly csökkent a termőföld átlagára Magyarországon
2024. február 22. 16:39
Ugyanakkor a szántóföldeknél megmaradt a 10 éve tartó emelkedés.
Tavaly megtört a földpiac több mint egy évtizede tartó, évi 10 százalék körüli emelkedő trendje. A termőföld hektáronkénti átlagára 2023-ban 2,172 millió forintra csökkent az előző évi 2,186 millió forintról – összegezte éves földpiaci elemzésének következtetéseit az MTI-nek ma az Agrotax Kft.
Klímaváltozás és karbonlábnyom
2023. március 16. 12:53
Mind a klímaváltozást fokozó anyagok mennyiségi csökkentésének igénye, mind pedig a klímaváltozás hatása miatt kénytelenek leszünk már középtávon is elmozdulni a ma használatos takarmányozási rendszerektől. A ma és a jövő dinamikus kihívásaira csak a takarmányok és a takarmányozási stratégiák folyamatos optimalizálásával válaszolhatunk.
Ez újabb takarmánynövények bevezetésével, a keveréktakarmányokban használt összetevők arányának megváltoztatásával, és különösen a melléktermékek nagyobb arányú felhasználásával járhat – mondta el az Állattenyésztésnek dr. Halas Veronika, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi docense.