MÁR KÖZVETLENÜL BEKÜLDHETŐ AZ ADAT
2023. február 14. 12:27
Már tesztelhető az elektronikus gazdálkodási napló benyújtásához készített interfész.
Interfészt biztosít a Nébih az elektronikus gazdálkodási napló (e-GN) benyújtásához, ami lehetővé teszi a gazdálkodók üzemirányítási szoftvereiből a közvetlen adatbeküldést.

A „csatlakozási kérelem” formanyomtatványa, valamint az interfész részletes dokumentációja a Nébih API szolgáltatás oldalon érhető el. A közvetlen adatbeküldés lehetőségét biztosító fejlesztés során a Nébih először a tesztrendszerhez ad hozzáférést. A teszteléshez szükséges API tokent, valamint a tesztfelhasználókhoz tartozó tokent a kitöltött „csatlakozási kérelem” nyomtatvány beküldése után kapják meg a felhasználók. Az e-GN esetében idáig nem volt lehetőség a közvetlen, interfészen keresztüli adatbeküldésre. A mostani fejlesztéssel ezt tette elérhetővé a Nébih, mely remélhetőleg számottevő segítséget és adminisztrációs tehercsökkenést jelent a felhasználók számára.
forrás: agrarunio.hu
Kapcsolódó cikkek
Ukrajna rekordmennyiségű fagyasztott málnát exportált 2022-ben
2023. augusztus 01. 15:00
Az ukrán bogyós gyümölcs termelők 2022-ben a korábbi rekordot megdöntve növelni tudták a fagyasztott málna exportját. Ez különösen elképesztő, ha figyelembe vesszük az orosz háború miatti rendkívül nehéz körülményeket, Ukrajna egyes területeinek megszállását, a munkaerőhiányt, a nagyon drága és nehéz logisztikát, valamint a rendszeres orosz támadásokat polgári infrastruktúra ellen, különösen az energiatermelő és -elosztó rendszerek ellen.
EGYRE ERŐSEBBEK AZ AGRÁRKAPCSOLATOK GEORGIA ÉS HAZÁNK KÖZÖTT
2023. március 28. 10:31
Nagy lehetőségek vannak a hazánk és Georgia közötti mezőgazdasági együttműködésben, nem véletlenül jött létre stratégiai partnerség a két nemzet között - jelentette ki Nagy István agrárminiszter, miután hivatalában fogadta Tamara Liluashvilit, Georgia nagykövetét.
A tárcavezető kiemelte, a vetőmagtermesztésben komoly együttműködési lehetőség van Georgia és Magyarország között. Hazánk kész arra, hogy kiváló minőségű terményeket szállítson a kaukázusi országba, és így azok a helyi adottságoknak megfelelően továbbszaporítva eljuthatnak más keleti piacokra is. Fontos előrelépés lenne, ha a georgiai szakemberek jönnének hazánkba és tanulmányoznák az itteni termesztési módszereket és technológiákat. További lehetőség rejlik abban, ha az egyetemek és a kutatóintézetek szintjén is szorosabb lenne az együttműködés. A szakemberek és a diákok kölcsönös cseréje tovább erősítheti ezt a folyamatot.