MÁR KÖZVETLENÜL BEKÜLDHETŐ AZ ADAT

2023. február 14. 12:27
Már tesztelhető az elektronikus gazdálkodási napló benyújtásához készített interfész.
 
Interfészt biztosít a Nébih az elektronikus gazdálkodási napló (e-GN) benyújtásához, ami lehetővé teszi a gazdálkodók üzemirányítási szoftvereiből a közvetlen adatbeküldést.
MÁR KÖZVETLENÜL BEKÜLDHETŐ AZ ADAT
A „csatlakozási kérelem” formanyomtatványa, valamint az interfész részletes dokumentációja a Nébih API szolgáltatás oldalon érhető el. A közvetlen adatbeküldés lehetőségét biztosító fejlesztés során a Nébih először a tesztrendszerhez ad hozzáférést. A teszteléshez szükséges API tokent, valamint a tesztfelhasználókhoz tartozó tokent a kitöltött „csatlakozási kérelem” nyomtatvány beküldése után kapják meg a felhasználók. Az e-GN esetében idáig nem volt lehetőség a közvetlen, interfészen keresztüli adatbeküldésre. A mostani fejlesztéssel ezt tette elérhetővé a Nébih, mely remélhetőleg számottevő segítséget és adminisztrációs tehercsökkenést jelent a felhasználók számára. 
 
forrás: agrarunio.hu
 

Kapcsolódó cikkek

Figyelmeztetést kaptak a magyar gazdák: nincs mit tenni, ezt meg kell lépniük

2022. december 08. 18:55
Már-már hozzászoknak az agrárium szereplői ahhoz, hogy szinte naponta új akadályokkal találják magunkat szembe, főleg az elmúlt időben. Ezalól pedig tulajdonképpen senki sem kivétel, így az agrárgépészek sem. Harsányi Zsolt, az Axiál Kft. tulajdonos-ügyvezetője a vállalat egyik telephelyén, Baján tartott sajtóeseményen elmondta, hogy mire kell felkészülni a jövőben a gazdálkodóknak, és azt is, hogy mi lehet a megoldás a jelen és a jövő problémáira.
 

Öntözési beruházások megvalósítása, kutak engedélyezése – több jó hír is van 2023-ban!

2023. május 03. 11:00
Összefoglaló a fúrt kutak és kerti kutak engedélyezéséről, az öntözést érintő pályázati lehetőségekről.
 
Március elsejével megkezdődött az öntözési idény.
 
Az előző mezőgazdasági szezonról még sokáig a pusztító aszály fog eszébe jutni a gazdálkodóknak, és sajnos a szakértők egybehangzó véleménye alapján úgy tűnik, hogy ilyen időszakokra egyre többször számíthatunk. Felmerül az aggasztó kérdés, hogy mit lehet tenni, hogyan vészelheti át a vízhiányt a mezőgazdaság. A megoldás több oldalról érkezik, a nemesítők dolgoznak a szárazságtűrőbb növényfajták kifejlesztésén, illetve egyre többször szóba kerülnek eddig kevésbé preferált növényfajok is, mint például a cirok.