Még egy multi jelezte, nem vezeti be a 400 órás túlórakeretet
2019. január 15. 09:25
Nem alkalmazza az évi 400 órás túlórakeretet a MediaMarkt, de biztosít munkaidőn túli feladatokat azoknak, akik kiegészítő jövedelmet szeretnének.
Az áruházlánc hétfői közleménye azzal indokolja a döntést, hogy az elmúlt években a munka törvénykönyvének változtatása előtti, 250 órás túlórakeretet sem használták ki minden régióban és munkakörben.
A MediaMarkt a hetente legfeljebb 40 óra munkát nevezte elvárásnak. Az alkalmazottak munkaidőkeretben dolgoznak, beosztásuk pedig három hónapra előre készül, hogy tervezhető legyen a munka- és a szabadidejük – írták.
A túlórakeret január 1-jei emelése óta a Spar és a Tesco is közölte, hogy nem használják ki a 400 órás lehetőséget. Mindkét áruházlánc hangsúlyozta, hogy nem felel meg az érdekeiknek a túlórakeret bővítése.
adozona.hu
Kapcsolódó cikkek
Távolodnak egymástól a munkatársak a vírus miatt
2021. február 04. 13:14
Átrajzolta a céges belső folyamatokat a járvány
Letiltás munkabérből egyszerűsített foglalkoztatásnál
2021. november 02. 08:18
Foganatosítható-e a végrehajtói letiltás az egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott személy béréből? – kérdezte az Adózóba olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

