Meghalt Pataky Péter

2016. szeptember 06. 07:57
Életének 65. évében elhunyt Pataky Péter szakszervezeti vezető. Egykori elnökét a Magyar Szakszervezetek Szövetséges saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek.

Két hét múlva töltötte volna be a 65. életévét, nem érhette meg. Nem sokan lehetnek az országban, akiknek az élete olyan mélyen összefonódott a szakszervezeti mozgalommal, mint a Pataky Péteré. Baloldali családi gyökerei mellett egy tévedés irányította a dolgozók érdekképviselete felé: számviteli főiskolára járt, de rájött, hogy egész életében nem akar ügyviteli kérdésekkel foglalkozni. Valójában népművelő akart lenni, később egyetemi diplomát is szerzett hozzá, és attól kezdve, hogy átlépte a Fővárosi Művelődési Ház, a későbbi Szakszervezetek Művelődési Ház küszöbét, élete négy évtizeden át összefonódott a szakszervezeti mozgalommal.

Később sokféle területen és poszton segítette a hazai érdekvédelem rendszerváltozás utáni átalakulását. 2013. decemberében az új szerveződés, a Magyar Szakszervezeti Szövetség első elnökévé választották. Egy interjúban ekkor így jellemezte magát: „Az tény, hogy nem vagyok forradalmár. Nem kenyerem a klasszikus demagógia. Szeretek szakszerűen érvelni, meggyőzni, nem legyőzni akarom az ellenérdekű felet. Évtizedekig ez is volt a feladatom a mozgalomban.” Pataky Péter többé nem érvelhet és nem győzhet meg senkit. Elment közülünk. Nyugodjon békében.

Forrás: Népszava

Kapcsolódó cikkek

Még mindig kevesen akarnak agrárszakmát tanulni

2017. december 12. 08:39
Partnerségi megállapodást kötött egymással a Földművelésügyi Minisztérium (FM) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az agrárszakképzés fejlesztése érdekében. A cél, hogy minél többen akarjanak továbbtanulni az agrárképzésben.

Előzzük meg a tavaszi erdőtüzeket!

2016. március 21. 08:09
A 2015-ös erdő- és vegetációtűz szezonban több, mint 5300 szabadterületi tűzeset keletkezett, összesen mintegy 50 millió négyzetméter erdős és nem erdős területet érintve. A korábbi évekhez hasonlóan a kiemelten tűzveszélyes tavaszi időszakban (március-április) keletkezett a tüzek 53%-a, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szeretné felhívni mind a kirándulók, mind a gazdálkodók figyelmét, hogy szabadtéri tűzgyújtáskor mindig óvatosan, körültekintően és a szabályok betartásával járjanak el!