Megjelentek a magyar nyelvű EIP-AGRI kiadványok

2016. március 11. 08:15
Az Európai Bizottság által az EIP-AGRI, valamint a Horizont 2020 működésével kapcsolatban publikált kiadványok már magyar nyelven is elérhetőek az EIP Service Point oldalán. Ezen kiadványok közérthető módon nyújtanak tájékoztatást az EIP Hálózatán keresztül elérhető jó gyakorlatokról, innovatív megoldásokról és a lehetséges finanszírozási forrásokról.

A magyar nyelven elérhető kiadványok:

1) Mezőgazdasági, élelmiszeripari és erdészeti innovációkhoz kapcsolódó Európai Uniós finanszírozási lehetőségek

http://ec.europa.eu/eip/agriculture/sites/agri-eip/files/eip-agri_brochure_funding_opportunities_2014_hu_web.pdf

2) Finanszírozási lehetőségek a Horizont 2020 keretében - 2016-os pályázatok

http://ec.europa.eu/eip/agriculture/sites/agri-eip/files/eip-agri_brochure_horizon_2020_calls_2016_2015_hu_web.pdf

3) EIP-AGRI Hálózat

http://ec.europa.eu/eip/agriculture/sites/agri-eip/files/eip-agri_brochure_network_-_update_2015_hu_web.pdf

4) EIP-AGRI Operatív Csoportok - Ötletből innovációt!

http://ec.europa.eu/eip/agriculture/sites/agri-eip/files/eip-agri_brochure_operational_groups_2014_hu_web.pdf

5) EIP-AGRI - Innováció-támogató Szolgáltatások

http://ec.europa.eu/eip/agriculture/sites/agri-eip/files/eip-agri_brochure_innovation_support_services_2014_hu_web.pdf

A kiadványokból tájékozódhatnak a mezőgazdasági, élelmiszeripari és erdészeti ágazathoz kapcsolódóan elérhető nemzeti és uniós szinten meghirdetett kutatás-fejlesztési és innovációs finanszírozási forrásokról. Az Európai Bizottság legnagyobb kutatási és fejlesztési (K+F) célú közfinanszírozási forrása a Horizont 2020, melynek 2016-2017-es Munkaprogramjában a mező- és erdőgazdálkodásra vonatkozóan három fő területen nyílik meg pályázati lehetőség: Fenntartható élelmezésbiztonság, Vidéki reneszánsz, Bio-alapú Innováció.

Ezen túl a kiadványok részletes tájékoztatást nyújtanak az Európai Bizottság által működtetett EIP-AGRI Szolgáltató Pont („Service Point”) céljáról, valamint az EIP-AGRI Hálózat működéséről. A magyar nyelvű kiadványok szemléltető ábrákkal, példaszerűen innovációs megoldásokkal, és hasznos tanácsokkal is hozzájárulnak ahhoz, hogy a gazdák megismerjék az innováció alulról építkező megközelítését, kiemelve a tudásmegosztáson alapuló együttműködések jelentőségét.

Külön kiadvány ismerteti az innovatív projektek partnereit tömörítő Operatív Csoportok létrehozásának, működésének finanszírozási feltételeit.

Forrás. elelmiszerklub.hu

Kapcsolódó cikkek

4,5 milliárd forint vízvédelmi beruházásokra

2016. június 15. 09:43
Lázárék két új pályázati felhívást jelentettek meg a Vidékfejlesztési Program keretében 2016. június 10-én, amelyek elsősorban az éghajlatváltozással összefüggő problémák kezelését, vizeink mennyiségi és minőségi védelmét, valamint a biodiverzitás megőrzését szolgálják. A vissza nem térítendő támogatásra 2016. július 11. és 2018. július 11. között nyújthatják be kérelmüket az érintettek. Az első értékelési határnap 2016. augusztus 9. Az Élőhelyfejlesztési célú nem termelő beruházásokra, mintegy 3,51 milliárd forintot különített el a Miniszterelnökség.

Újabb magyar sikersztori: tatai garázsból az óriásvállalatok világába

2017. március 22. 09:43
Képtelenségnek hangzik, de 2017-ben mindennaposnak számít, hogy a borászatoknak fogalmuk sincs, miből tevődik össze egy üveg bor ára, a gazdák nem tudják, hogy a tehenük mennyi profitot hoz, figyelmetlen traktorosok pedig rossz táblát permeteznek, óriási károkat okozva. Milliárdos „tévedésekről” beszélünk, így nem véletlen, hogy egy tatai startup ezeket a problémákat felismerve indította el a magyar mezőgazdaság megújulásának egyik leglátványosabb projektjét. Az AgroVIR néhány éve még egy garázscég volt, ma pedig - az agrárium digitális fejlődésére alapozva - a szektor óriásvállalatainak szállít komplex vállalatirányítási rendszereket, olyan megoldásokat, amelyekkel sokkal hatékonyabban dolgozhatnak, időt és pénzt takaríthatnak meg, jobban kihasználhatják a termőterületeiket, állatállományukat vagy a gépparkjukat. Maróti Miklóst, a cég ügyvezetőjét kérdeztük a részletekről, arról, hogyan működik az általuk fejlesztett rendszer, hogy hogy lehet hosszú távon megragadni egy ilyen gyorsan fejlődő ágazatban, és arról, hogy mennyire nyitottak az agronómusok a digitális lehetőségekre.