Megtisztult a Körös-ártér
2023. április 06. 13:45
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság is részt vett az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ (AÖFK) szervezésében életre hívott „Tavaszi nagytakarítás- takarítsuk ki együtt a természetet!” című országos hulladékgyűjtési akcióban.
A hulladékgyűjtő túra helyszíne a nemzeti park Körös-ártér részterülete volt, ahol a nemrég levonuló árhullám után visszamaradt kommunális hulladék összegyűjtése volt a cél, írta honlapján a Körös-Maros Nemzeti Park.

A hulladékgyűjtő túrára tavaszi napsütésben gyülekeztek kicsik és nagyok április 2-án, vasárnap Gyomaendrődön a Csicsergő Vízitúra Megállóhely és Horgásztanya bázisán. Legnagyobb számban Gyomaendrődről érkeztek, de voltak önkéntesek Szarvasról, Dévaványáról és Hódmezővásárhelyről is. A túrán résztvevő több mint hatvan lelkes önkéntes az eligazítás, valamint a zsákok, kesztyűk átvétele után két csapatra oszlott, hogy a Hármas-Körös bal partjának ártéri területeiről összegyűjtsék a pet palackokat és egyéb hulladékokat.


A csapatok teljesítményén látszott, hogy nem először vesznek részt ilyen akcióban, hiszen néhány óra leforgása alatt már a konténer mellett állt zsákokban az összegyűjtött közel négy köbméternyi szemét. A csoportkép elkészítése és a zsákok konténerbe rakodása után mindenki kellemes fáradtsággal és az értékteremtő munka felemelő érzésével térhetett haza a jól megérdemelt vasárnapi ebédjéhez.
forrás: agrotrend.hu / Körös-Maros Nemzeti Park
Kapcsolódó cikkek
Duplaannyi ukrán gabona mehet keresztül Románián
2023. augusztus 16. 17:28
A Románián keresztül külföldi piacokra exportált ukrán gabonamennyiség megduplázásáról állapodtak meg Románia, Ukrajna, Moldova, az Európai Unió és az Egyesült Államok képviselői - jelentette be a romániai Galacon tartott találkozó eredményeit összegezve Sorin Grindeanu román szállításügyi miniszter.
Oktatás a soproni erdőkben
2023. január 16. 10:42
Már több mint hetven éve támogatja a soproni Tanulmányi Erdőgazdaság az egyetemi oktatást és kutatást. Tavaly újabb mérföldkőhöz érkezett a TAEG Zrt., a Soproni Egyetemért Alapítványhoz való csatlakozással még szorosabbá vált az elméleti és gyakorlati oktatás kapcsolata. Az egyetem hallgatói így tanulmányaik során bekapcsolódhatnak a gazdálkodás napi feladataiba.
A Magyar Királyi Bányászati és Erdészeti Főiskola utolsó diákjai 1918 decemberében hagyták el Selmecbányát, de a felsőfokú erdészeti oktatás csak 1919 áprilisában indulhatott meg Sopronban, miután a főiskola személyzete és hallgatói birtokba vették a Károly laktanyát. A két világháború közötti időszak viharos éveinek végére az addig Sopron szabad királyi város tulajdonát képező erdők 1945-ben az állam tulajdonába kerültek.