Nagy István: 21 agrár- és vidékfejlesztési pályázati felhívás a magyar mezőgazdaságban

2024. november 11. 18:49
1000 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezdésre.
Nagy István: 21 agrár- és vidékfejlesztési pályázati felhívás a magyar mezőgazdaságban
Október végéig 21 agrár- és vidékfejlesztési pályázati felhívást hirdetett meg a kormány mintegy ezer milliárd forintos keretösszeggel, és a közös uniós agrárpolitika (KAP) 2027-ig futó ciklusában 2895 milliárd forint áll erre a célra rendelkezésre – mondta Nagy István agrárminiszter hétfőn egy budapesti konferencián.
 
A Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Vidék Konferencia 2024 elnevezésű, negyedik alkalommal rendezett eseményén a tárcavezető elmondta, hogy a jelenlegi támogatási időszakban az uniós forrásokhoz az EU-ban egyedülálló módon biztosított maximális, 80 százalékos nemzeti társfinanszírozás mellett összesen mintegy 5300 milliárd forintból újulhat meg a magyar agrárium.
 
Kiemelte: az év második félévében eddig megnyitott hat agrár-élelmiszer fókuszú beruházási pályázati felhívásra eddig több mint 1435 milliárd forint támogatási igény érkezett.
 
Az aktuális pályázati felhívásokat itt találod.
 
forrás: agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

Megkezdődött a „Fiatal erdők állománynevelésének támogatása” pályázati felhívás társadalmi egyeztetése

2024. április 19. 14:50
A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága a Közös Agrárpolitikából és a nemzeti költségvetésből biztosított agrártámogatások felhasználásának rendjéről szóló 54/2023. (IX.13.) AM rendelet 68. § (4) bekezdése alapján megkezdte a „Fiatal erdők állománynevelésének támogatása” (KAP-RD40-1-24 kódszámú) pályázati felhívás tervezetének társadalmi egyeztetését.
 

Klímaváltozás és karbonlábnyom

2023. március 16. 12:53
Mind a klímaváltozást fokozó anyagok mennyiségi csökkentésének igénye, mind pedig a klímaváltozás hatása miatt kénytelenek leszünk már középtávon is elmozdulni a ma használatos takarmányozási rendszerektől. A ma és a jövő dinamikus kihívásaira csak a takarmányok és a takarmányozási stratégiák folyamatos optimalizálásával válaszolhatunk.
Ez újabb takarmánynövények bevezetésével, a keveréktakarmányokban használt összetevők arányának megváltoztatásával, és különösen a melléktermékek nagyobb arányú felhasználásával járhat – mondta el az Állattenyésztésnek dr. Halas Veronika, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi docense.