Növekszik a Kínába irányuló magyar élelmiszerexport

2017. január 20. 08:00
Közép-Európából Magyarország rendelkezik a legtöbb árucsoportra vonatkozó exportengedéllyel Kínába 

magyar-kínai áruforgalomban növekszik a magyar élelmiszeripari termékek exportja,  2015-ben 46 millió eurót tett ki, 2016 első háromnegyedévében pedig már 52,4 millió eurót -  közölte a Földművelésügyi Minisztérium az MTI érdeklődésére csütörtökön. 

A szaktárca tájékoztatása szerint a Kínába érkező első magyar búzaszállítmány átadása alkalmából Sanghajban rendezett szerdai ünnepségen Tóth Katalin helyettes államtitkár a magyar agrár- és élelmiszeripari termelés kínai relációs kereskedelmi lehetőségeiről, a GMO-mentességről, a kimagasló élelmiszerbiztonsági nyomon követhetőségről beszélt.

Kínába 2016 végén érkezett az első 20 tonnás búzaszállítmány a Chi Fu Eurotrading vállalat közreműködésével Magyarországról az étkezési célú búzára vonatkozó bilaterális egyezmény 2006-os aláírása óta, és remélhetőleg ez a szállítmány további sikeres exportlehetőségek előtt nyitja meg az utat - hangsúlyozta Tóth Katalin az FM közleménye szerint.

Az ünnepségen kétszázezer tonnás exportról szóló egyezményt írt alá a Chi Fu Eurotrading és kínai partnere, amely további lehetőségeket jelent a magyar étkezési búza értékesítésére. A közép-európai térségből Magyarország rendelkezik a legtöbb árucsoportra vonatkozó exportengedéllyel Kínába, az elmúlt esztendőben többek között megindult az élő lovak exportja, valamint a tej és tejtermékek kiszállításához szükséges eljárásrendről is megegyezés született - közölte a Földművelésügyi Minisztérium.

magyarhirlap.hu

Kapcsolódó cikkek

Neonikotinoidok: Jövőre már csak a melegházban?!

2018. május 02. 09:03
Az uniós tagállamok szakminisztereinek többsége elfogadta az EU Bizottság javaslatát: a neonikotinoidokat nem engedik ki a szántóföldre, hanem a zárt melegházakba száműzik. Egy bírósági döntés azonban még megnehezítheti a Bizottság dolgát.

A mezőgazdaság reformja visszafordíthatja a klímaváltozást

2018. augusztus 09. 12:31
Fennáll a kockázata annak, hogy a Föld tartósan és visszafordíthatatlanul üvegházzá válik, még akkor is ha a szén-dioxid-kibocsátást sikerül a párizsi klímaegyezményben megfogalmazott korlátok (1,5-2 Celsius-fokos felmelegedés) között tartani.