Nyilatkozat a munka és a magánélet egyensúlyáról

2017. december 04. 09:55
Az UniCredit és az UniCredit Európai Üzemi Tanács (UEWC) az európai bankszektorban elsőként írt alá közös nyilatkozatot a munka és a magánélet egyensúlyáról. A dokumentum célja, hogy európai szinten javítsa a cégen belüli szociális párbeszédet - derül ki a cég sajtóközleményéből.

A közös nyilatkozatban meghatározott specifikus és konkrét intézkedések támogatják a munka és a magánélet egyensúlyát. Az új technológiák bevezetésének célja, hogy a munkatársak erőforrásait mind a készségek, mind az idő szempontjából a leginkább értékteremtő módon vegyék igénybe - a magánéletük tiszteletben tartása mellett.

A dokumentum általános megközelítésben öt kulcsfontosságú területre fókuszálva határoz meg célokat az UniCredit-vállalatok számára minden országban, ahol a csoport jelent van:

1. Digitalizáció: a digitális fejlődésben rejlő lehetőségek kiaknázása a technológia megfelelő alkalmazásával maradéktalanul tiszteletben tartva a munkavállalók magánéletét és szabadidejét.

2. Rugalmas munkavégzés térben és időben: a rugalmas munkaidő-beosztáson és helyszínválasztáson alapuló munkaszervezés ösztönzése, ahol csak lehetőség van rá.

3. Munkaidő-menedzsment: intézkedések a munkával töltött idő minőségének és hatékonyságának maximalizálására.

4. Jó közérzet: a munkavállalók jó közérzetét az adott életszakaszukban fejlesztő megoldások ösztönzése.

5. Kultúraváltás: a munka és a magánélet egyensúlyán és az integráción alapuló vállalati kultúrát segítő intézkedések és magatartások támogatása.

hrportal.hu

Kapcsolódó cikkek

Új szabályok vonatkoznak a dolgozókra

2016. június 23. 07:43
Több pontban változik a munka törvénykönyve – Összhang az Európai Unióval Módosította az Országgyűlés a munka törvénykönyvét. A korábbi tárgyalások alapján komolyabb változásokra lehetett számítani, ám végül csak az uniós kötelezettségekkel összhangban változik a joganyag.
 

Mezőgazdasági és környezetügyi szakdiplomaták éves beszámolóját tartották a Földművelésügyi Minisztériumban

2017. augusztus 02. 07:45
A kiváló minőségű magyar élelmiszerek előállítása annál jövedelmezőbb, minél szélesebb körben juthatnak hozzá mind a hazai fogyasztók, mind pedig a külföldi árupiacok. Ugyanakkor a helyi termelőknek érdemes figyelemmel lenni a termékek előállítása mellett az áruvédjegyek, földrajzi oltalommal védett árujelzők és egyéb promóciós eszközök megválasztásával járó előnyökre is – emelte ki Tóth Katalin, a Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára az agrár- és környezetügyi attasék hagyományos éves beszámolója alkalmából megtartott szakmai rendezvényen.