Októbertől végleg bezár a Gödöllői Erdei Vasút
2023. szeptember 27. 16:29
Október 2.-án véglegesen megszűnik a Gödöllői Erdei Vasút. A Gödöllői Erdészeti Arborétum kezelője más koncepciót szán a terület hasznosítására, amibe a kisvasút nem illik bele.

A kisvasutat üzemeltető egyesület 2017-ben kezdte meg működését a terület kezelőjével, a Pilisi Parkerdő Zrt.-vel együttműködve. Céljuk az egyesület által összegyűjtött műszaki történeti emlékek gyűjteményének méltó helyre való elhelyezése és bemutatása mellett a térség és az arborétum turisztikai felfuttatása volt.
A Pilisi Parkerdő Zrt. még 2022 áprilisában írt arról, hogy új üzemeltetőt kap az arborétum. Tavaly májustól a területet – Arbo Park néven — már a parkerdő által létrehozott Erdők a Közjóért Alapítvány működteti.
"Sajnos az új kezelő más koncepciót szánt a terület hasznosításának, amibe a kisvasút és azt látogató széles társadalmi réteg nem illik bele. A helyzettel egyetérteni nem tudunk, viszont a terület tulajdonosának döntése számunkra kényszerhelyzet" – áll a gödöllői kisvasút Facebook bejegyzésében.
Az egyesület nem szeretne mindent veszni hagyni, projektjüket szeretnék átmenteni és máshol folytatni. "Ezután is várjuk cégek, önkormányzatok, magánszemélyek és minden olyan legalább 1 kilométer hosszú és 2,5 méter széles egybefüggő erdős területtel rendelkező szervezeti formák megkereséseit, ahol a turizmus fejlesztésben látják a jövőt" – írták.
A kisvasút október 2.-ától nem üzemel, utolsó kisvasúti napjukat szeptember 30-án, szombaton tartják.
forrás: turizmus.com
Kapcsolódó cikkek
Hamarosan megnyitják az ország egyik leghosszabb, közel egy kilométeres alagútját
2024. október 30. 20:18
Farkas Ciprián soproni polgármester a Facebook-oldalán közölte, hogy 780 méteres Bécsi-dombi alagútpár átadására már nem kell sokat várni.
ÉLMÉNYGAZDAG PROGRAMOKKAL VÁRNAK A KÖZÉP-DUNÁNTÚL ERDEJEI
2023. május 08. 18:02
Gaja-szurdok, Bence-hegyi kilátó, Sárpentelei pihenőerdő, Pákozdi Pagony. Közös bennük, hogy a Vadex Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt-hez tartozó közép-dunántúli régió területein találhatók, ahol 20 000 hektár állami terület vagyonkezelését végzi az állami erdőgazdaság. Foglalkoznak továbbá vadhús felvásárlással, feldolgozással és értékesítéssel is.