Öntözési célú kutak: itt vannak az engedélyezés tudnivalói

2022. december 23. 17:55
Aktualizálta a NAK az öntözéssel kapcsolatos útmutatóját.
 
Frissítésre került a NAK „Öntözéssel kapcsolatos vízjogi engedélyezési eljárások” c. kiadványa, mely a NAK portálján érhető el.
 
 
Öntözési célú kutak: itt vannak az engedélyezés tudnivalói

https://www.nak.hu/kiadvanyok/kiadvanyok/6963-ontozes-vizjogi-engedelyezes-folyamata/file

A felszín alatti vizeket hasznosító, mezőgazdasági öntözési célú kutak engedélyezési eljárása 2021. január 1-től megváltozott

A NAK felhívja a figyelmet, hogy az útmutató kizárólag a felszíni vizekből történő öntözés folyamatot ismerteti, tekintettel arra, hogy a felszín alatti vizeket hasznosító, mezőgazdasági öntözési célú kutak engedélyezési eljárása 2021. január 1-től megváltozott, ezen kutak engedélyezése átkerült a Nemzeti Földügyi Központ, Mezőgazdasági Kutak Hatósági Osztályára!
 
A legfontosabb tudnivalók
A Mezőgazdasági öntözési célú kutak engedélyezésével kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról szóló NAK cikk a következő linken található, ahol az alábbi kérdésekre kaphatnak az érdeklődők választ:
https://www.nak.hu/tajekoztatasi-szolgaltatas/mezogazdasagi-termeles/103151-mezogazdasagi-ontozesi-celu-kutak-engedelyezesevel-kapcsolatos-legfontosabb-tudnivalok
 
Mit nevezünk mezőgazdasági öntözési célú kútnak?
Melyik hatóság engedélyezi mezőgazdasági öntözési célú kutakat?
Milyen hosszú az ügyintézési határidő?
Minden mezőgazdasági öntözési célú kútra kell vízjogi engedélyt kérni?
Milyen esetben él a bejelentési lehetőség?
A bejelentés vonatkozik az engedély nélküli és az új kutakra is?
A bejelentéshez készült bejelentő adatlap? (Igen, és az adatlap le is tölthető innen)
Kell mellékeltet csatolni az adatlaphoz?
Kell el eljárási díjat fizetni?
Mit jelent a kútmoratórium és meddig tart?
 
forrás: agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

50 éve alapították hazánk első nemzeti parkját

2023. január 16. 10:49
1973-ban alakult meg hazánk első nemzeti parkja, a terület egyedülálló természeti, illetve néprajzi értékeinek megőrzése és védelme céljából. A Hortobágyi Nemzeti Park létrehozását segítette a kormányzathoz benyújtott "Pro Natura" memorandum, amelyet 21 nemzetközi hírű tudós aláírásával hitelesített.
A nemzeti park eredetileg mintegy 52 ezer hektáros területen jött létre, amely az elmúlt 50 évben csaknem 82 ezer hektárra bővült. Egész területe bioszféra rezervátum, a Ramsari-egyezmény értelmében pedig több mint 20 ezer hektár tartozik a nemzetközileg számontartott vizes élőhelyek közé.
 

A debreceni Nagyerdő lett Magyarország legszebb erdeje

2023. július 27. 14:06
A debreceni Nagyerdő nyerte el a Magyarország legszebb erdeje címet az Agrárminisztérium által indított internetes szavazáson. Nagy István miniszter hétfőn adta át az erről szóló elismerő oklevelet Debrecenben Papp László (Fidesz-KDNP) polgármesternek és Hidas Tibornak, a Nagyerdőt működtető Nyírerdő Zrt. vezérigazgatójának.